Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak využít astrologii při hledání zaměstnání
vložila 23.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak využít astrologii při hledání zaměstnání

Před prvním lockdownem byl vztah mojí kamarádky Lenky k duchovním záležitostem jako je astrologie, taroty nebo věštění budoucnosti s nadsázkou řečeno velmi skeptický. Vlastně kdykoliv na to z mojí strany přišla řeč, dočkala jsem se jen rychlého pousmání a zvednutí obočí. Ale rok 2020 je prostě doba, která je zvláštní ve všech ohledech. A souhlasím s tím nejen Lenka. Možná právě díky epidemii koronaviru si řekla, že vlastně nemá co ztratit, a tak začala její cesta k hledání práce založené na tarotech.

Hledání zaměstnání v době koronavirové

„Cítila jsem se naprosto beznadějně,“ přiznává Lenka, která si v březnu 2020 začala hledat práci. Ukončila právě studium ekonomie a začala se rozhlížet po svých možnostech. Nebudeme si nic nalhávat, začátek roku prostě nebyla nejlepší doba pro hledání nového zaměstnání. A možná právě proto se rozhodla vyzkoušet věci, na které by dříve její racionální já nikdy nepřistoupilo. Třeba tarotové karty. Zcela impulzivně si objednala jeden balíček… A začaly se dít věci!

Začátek roku 2020 nebyl zrovna nejlepší rokem pro hledání zaměstnání. Podle průzkumů vyhlídky absolventů klesly oproti statistikám z roku 2008 o 30%. Tímto rokem zkrátka hýbala nezaměstnanost a propouštění oproti přijímání nových zaměstnanců. Proto není žádným překvapením, že se lidé začaly uchylovat k „trhu mystických služeb“. Podle průzkumů jeho hodnota vzrostla přibližně o 2 miliardy. Například personalizovaná astrologická aplikace Co-Star měla v průběhu začátku roku (do dubna 2020) o více než 5 miliónů registrovaných uživatelů. Pokud si třeba zadáte do internetového prohlížeče slovo „tarotové karty“ dostanete více než 53 000 možných výsledků. 

„Nebudu lhát,“ přiznává Lenka „Tarotové karty mi daly hodně naděje, ale i pevného vedení a pohodlí. Moje hledání nového zaměstnání trvalo šest měsíců a tarotové karty se staly mým mentálním koučem.“ Lenka si každý den vybrala jednu kartu. Tarot je symbolickou mapou vědomí a knihou moudrosti dávných časů, jež nám v obrazech a symbolech odhaluje tvořivé myšlenka a směřuje nás „správným“ směrem. Význam jednotlivých tvarohových karet je mimořádně zajímavý a nutí vás přemýšlet o hloubce svých myšlenek. To přesně Lenka potřebovala. 

Mám odpovědět na tuto pracovní nabídku? Bavila by mě tato práce? Jak nejlépe napsat úvodní dopis? Všechno toto byly otázky, kterými se denně zabývala při svém hledání práce. A tarotové karty ji dodávaly potřebnou intuici i jistotu, že jedná správně. „Když jsem svou práci hledala několik týdnů, uvědomila jsem si, že mnohdy odpovídám i na nabídky práce, která by mě nebavila. A díky každodennímu vykládání tarotových karet jsem zjistila, co vlastně od života chci,“ dodává Lenka. Lenka ale rozhodně není jediná, která se při hledání zaměstnání obrátila ke hvězdám a duchovnosti. Odborníci říkají: „Díky tarotu lépe porozumíme svému vnitřnímu já nebo svým emocím, které mnohdy podvědomě potlačujete.“ 

Jak se na to dívají odbornící?

Naprosto souhlasí i astrologové: „Díky pandemii koronaviru se na otázky ohledně kariérní nejistoty obrací mnohem více klientů než tomu bylo v minulosti.“ A z větší části jsou to převážně lidé, kteří dříve v astrologii nebo tarotové karty nikdy nevěřili. „Lidé za posledních několik desítek let nepoznali období, kdy se věci dějí takto mimo jejich kontrolu,“ dodávají odborníci z oboru astrologie „Právě proto se lidé nebojí otevřít svou mysl a zkoušet i jiné metody, jak najít v životě stabilitu a jistotu.“

Lenka před několika týdny nastoupila do ekonomického úseku věhlasné módní značky. „Mám pocit, že bez výkladu tarotů bych se nikdy neodhodlala na tuto nabídku práce jakkoliv reagovat. Přišla by mi nad moje možnosti. Módu mám sice ráda, ale nikdy jsem v tomto oboru nijak neexcelovala. Den prvního pohovoru jsem si vytáhla kartu Blázna. Je to karta, do které můžeme vložit cokoliv chceme, nebo kdy se musíme přizpůsobit nové životní situaci a plně se jí naučit věřit. Zahodit zbabělost, strach a vykročit vpřed! A podívejte se, kam mě tato karta dovedla… k mému vysněnému povolání i v době pandemie,“ dodává Lenka

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také