Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Informace k programu Antivirus a tzv. loss carryback
vložila 26.5.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Informace k programu Antivirus a tzv. loss carryback

Ve spolupráci s AMSP ČR sdílíme nejnovější informace k programu Antivirus a zpětnému uplatnění daňové ztráty.

Vláda na svém jednání 25. 5. 2020 schválila režim C programu Antivirus na podporu zaměstnanosti, který je navržen pro firmy postižené koronavirovou krizí do 50 zaměstnanců. Tyto firmy budou moci využít odpuštění odvodů u zaměstnavatele ve výši 24,8 %, a to na 3 měsíce červen, červenec a srpen. Podmínkou bude tzv. dvojí krytí:  90% zaměstnanost a 90 % vyplacených mezd v březnu 2020. Strop pro mzdy je stanoven na 1,5 násobek průměrné mzdy (cca 23 000 Kč). Antivirus C bude fungovat jako automat, tzn. firma pošle měsíční elektronický přehled a nepošle platbu. Firmy, které daly svým zaměstnancům v březnu výpověď, tak mají možnost k 31. 5. 2020 stáhnout výpovědi. Žadateli o Antivirus C nemohou být residenti daňových rájů. Nelze rovněž kombinovat režim B a C programu Antivirus. Antivirus C by se mohl týkat přibližně 233 000 firem, které tvoří 88 % soukromého sektoru s 1 464 000 zaměstnanci, což je cca 13, 5 mld. Kč výpadek ve státním rozpočtu.

Dále bylo schváleno prodloužení programu Antivirus do 31. srpna 2020. Analýzu podpory v Programu Antivirus naleznete ZDE.

Dalším opatřením na zmírnění negativních dopadů pandemie je zavedení zpětného uplatnění daňové ztráty (tzv. loss carryback) u daní z příjmů fyzických a právnických osob. V současnosti si mohou poplatníci uplatnit daňovou ztrátu až v následujících zdaňovacích obdobích a za předpokladu, že opět generují zisk. Nově si budou moci uplatnit vzniklou daňovou ztrátu i za dvě zdaňovací období předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ztráta vznikla.

Více informací naleznete ZDE.

 

 

 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také