O ženách, které dělají to, co milují
Business móda aneb Jak si v kanceláři neutrhnout ostudu
vložila 3.8.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Business móda aneb Jak si v kanceláři neutrhnout ostudu

Už dávno neplatí, že se business móda rovná šedým kostýmkům s bílou košilí. Stejně jako ženy v byznysu i jejich móda ušla v posledních několika letech velký kus cesty. Stále ale podléhá určitým pravidlům. Poradíme vám, do čeho se obléknout, abyste si v kanceláři neutrhly ostudu.

Business móda už dávno není tak striktně vyhraněná jako dřív. V některých firmách neprojde nic jiného než do detailu sladěný kostým, jinde vám povolí i sukně s kozačkami. Obecně lze business módu dělit na business formal a business casual. 

Business casual

Podstatně uvolněnějším dress codem ve firmách je tzv. business casual. Stále jde o formální styl, který vám ale dovolí zapojit fantazii a vytvořit originální outfit. 

Business casual neomezuje váš výběr jen na kostýmky a pouzdrové šaty. Můžete si obléct i áčkové sukně (pokud sahají alespoň ke kolenům) nebo džíny. Povolené jsou:

  • výraznější barvy nebo vzory,
  • boty s otevřenou špičkou, baleríny, kozačky nebo jednobarevné tenisky,
  • jednoduché džíny či plátěné kalhoty, pokud je zkombinujete se sakem. 

Outfity ve stylu business casual mohou být podstatně rozmanitější než v případě business formal, nicméně vždy je dobré si dopředu ujasnit pravidla ohledně pracovního dress codu, jejichž dodržování firma vyžaduje. 

Business formal

Už ze samotného označení vyplývá, že business formal bude v pravidlech odívání striktnější. Na první den v práci se tedy budete muset náležitě připravit.

Business formal povoluje pouze kalhotový nebo sukňový kostým či pouzdrové šaty. Při oblékání dále myslete na to, že:

  • barvy musejí být tlumené (černá, béžová, šedá apod.),
  • boty by měly mít uzavřenou špičku a přiměřené, nikoliv jehlové podpatky,
  • silonky představují nezbytnost, a to za každého počasí, 
  • vhodnými doplňky jsou jen ty vkusné a luxusně vypadající (jinak raději žádné). 

Business formal bohužel nenechává moc prostoru pro módní experimenty. Na druhou stranu máte jistotu, že v dobře padnoucím kostýmku budete vždy vypadat vkusně a šik. 

Foto: Unsplash

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také