O ženách, které dělají to, co milují
5 věcí, které by neměly chybět v žádné dámské kabelce
vložila 26.11.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

5 věcí, které by neměly chybět v žádné dámské kabelce

Pro mnohé je dámská kabelka záhadou. Vždy z ní totiž vytáhneme to, co je zrovna potřeba, od kapesníčků až po náhradní oblečení. Co ale tvoří základ, který by v žádné dámské kabelce rozhodně neměl chybět?

Nad obsahem kabelky vždy přemýšlejte

Před každým odchodem z domu se zamyslete, zda máte v kabelce opravdu vše, co budete potřebovat. Obsah kabelky se bude měnit podle příležitosti, pokud tedy jdete jen do obchodu pro pár potravin, vystačíte si s peněženkou, klíči a mobilem, pokud ale odcházíte třeba do práce nebo na kávu s přáteli, už se vám bude hodit mít toho po ruce víc. 

Kabelka by měla splňovat vaše nároky. Samozřejmě, její výběr je hodně ovlivněn designem a příležitostí, pro kterou ji plánujete nosit, ale věnujte pozornost i jejímu vnitřku – má dostatek kapes a přepážek? Na každý den potřebujete kabelku, která toho pojme víc než malé večerní psaníčko. Abyste zvolily správně, sepište si seznam věcí, které v ní budete pravidelně nosit. 

Co v kabelce nesmí chybět?

Absolutním základem, který budete mít v kabelce opravdu vždy, jsou klíče, mobil a peněženka. Kromě toho do ní ale patří i další nezbytnosti. Jaké?

Parfém

Mít po ruce oblíbený parfém, který můžete v průběhu dne reaplikovat, se vždy hodí. Dnes už s sebou navíc nemusíte nosit celou lahvičku, pořiďte si atomizér neboli plnitelný rozprašovač parfému, který je malý a vejde se do každé kabelky. Oblíbenou vůni tak budete mít neustále u sebe.

Malá hygienická taštička

V kabelce pro každý den je praktické mít i menší hygienickou taštičku. V té byste měly mít hygienické ubrousky, vložky či tampony, deodorant, krém na ruce, balzám na rty a případně žvýkačky a prášky proti bolesti. Díky taštičce budete mít všechny tyto maličkosti na jednom místě a vyhnete se jejich lovení ve velké tašce.

Sluneční brýle

Sluneční brýle by vám neměly chybět v žádném počasí. Nikdy nevíte, kdy vykoukne sluníčko a vy si budete potřebovat chránit oči. Proto vždy mějte jedny v kabelce. Pokud nosíte dioptrické brýle, zkuste se podívat po kompatibilních slunečních klipech nebo si obstarejte dioptrické sluneční brýle. 

Náplast

Náplast je jednou z nezbytností, která vám v kabelce nesmí chybět. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, třeba se říznete o papír nebo se vám z nepohodlných bot udělají puchýře. Náplast je v takovém případě první pomoc, která vám uleví od bolesti a pomůže vám fungovat po zbytek dne. 

Voda

Pitný režim je základ zdravého životního stylu a neměly byste na něj zapomínat, ani když jdete ven. Dejte si do kabelky malou láhev s vodou. Zejména pokud vás čeká náročnější den nebo víte, že budete mimo kancelář. Když budete mít láhev s vodou po ruce, vyhnete se žízni, i když zrovna nestíháte zaskočit do obchodu nebo v blízkosti žádný není.

Foto: Unsplash

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také