Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
5 pravidel randění s kolegou
vložila 5.5.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

5 pravidel randění s kolegou

Kancelářské románky existují už tak dlouho jako kanceláře samotné. Vzhledem k množství času, který trávíme v práci, bok po boku se svými spolupracovníky, se náš společenský život a profesní život často prolínají. Tyto vztahy jsou někdy docela intimní, i když nejsou romantického charakteru. To samo o sobě může být problematické, ale když z těchto přátelství vzniknou románky, dávejte si pozor! 

Přemýšlejte dvakrát než skočíte do vztahu s kolegou

Setkání s významnou osobou ve vaší práci může být skvělé pro vás společenský život, ale může to být také zkáza pro vaši kariéru. Zdravý rozum vám říká, abyste se vyhnuli romantice na pracovišti, protože se to může špatně odrazit na kariéře vás obou. Může to být však ještě víc nepříjemné pokud vám vztah nebude fungovat. Někdy je proto lepší nejdříve přemýšlet, než se nechat ovládnout chemií lásky.

Nechoďte ani na první rande, pokud o vztahu vážně neuvažujete

Nejprve si zjistěte, zda má vaše společnost nějaká pravidla zakazující nebo povolující vztahy na pracovišti. Pokud ano, obeznamte se s nimi. Pokud váš zaměstnavatel nemá formální politiku pro vztahy na pracovišti, přijměte pozvání na rande jen v případě, že opravdu máte zájem dotyčného člověka blíže poznat. Pokud ne, je zbytečné vystavovat se případnému riziku.

Pozor na sexuální obtěžování

Romantický románek může velice rychle skončit obviněním ze sexuálního obtěžování. Buďte velmi opatrní, zvláště pokud je osoba, o kterou se zajímáte, vaším podřízeným. Je proto dobré se vzájemně ujistit, že z případného odmítnutí, vám v budoucnu nebudou hrozit žádné následky. Váš kolega nebo vy samotná byste se snadno mohla cítit pod tlakem, aby jste ve vztahu setrvali. Proto nedělejte nic, co by si váš kolega mohl vyložit jako nežádoucí sexuální obtěžování. 

Diskrétnost je klíčová

Pokud jsou všechny předchozí body vyřešené, můžete se vrhnout do vašeho vztahu. To ale neznamená, že byste měli svůj vztah veřejně projevovat ve vašem zaměstnání. Ostatním spolupracovníkům by to mohlo být nepříjemné. A to i přesto, že sociální sítě nás povzbuzují, abychom sdíleli všechny své soukromé okamžiky, nejosobnější zážitky a diskrétnost se stala umírajícím uměním. Je mnohem rozumnější nechat romantiku na pracovišti spíše soukromou, než se jí chlubit před kolegy.  

Stanovte si rozchodový plán

I když se to nemusí zdát příliš romantické, stanovte si se svým kolegou pravidla a plán ukončení vašeho vztahu. Je dobré se ujistit, že to váš partner vidí podobně. I když se vám dnes může zdát, že ukončení vašeho vztahu, je dnes nereálné, o pár měsíců později, může být situace úplně jiná. 

Nenechte své pocity, aby vám bránily v práci

Pokud je váš partner také váš podřízený nebo šéf, mohl by vás čekat problém. Pokud se pro vztah rozhodnete, nedovolte aby vaše city k sobě navzájem ovlivňovaly, jak dělat vaši práci. Nedodržení totoho pravidla může vést k tomu, že jeden nebo oba budete nuceni najít si nové zaměstnání nebo partnera.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také