Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ztráta vlasů ji přivedla k podnikání. Blanka prodává paruky, které má vyzkoušené
vložila 19.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ztráta vlasů ji přivedla k podnikání. Blanka prodává paruky, které má vyzkoušené

Když bylo Blance 16 let, všimla si prvního lysého kolečka ve vlasech. Holá místa na hlavě se zvětšovala a přibývala. Pro náctiletou puberťačku to byl velmi bolestivý problém. Snažila se to skrývat a raději o tom ani nemluvit. Díky homeopatii vlasy na čas zhoustly, jenže nemoc zvaná alopecie se vrátila. Nebyla jiná možnost než nosit paruky. Blanku napadlo udělat ze svého handicapu byznys.

Alopecie není nebezpečná, ale psychicky náročná

„Pamatuji si, že jsem tehdy studovala na vysoké a znovu se začaly objevovat lysá místa na hlavě. Tentokrát se to stupňovalo a já po čase přišla o všechny vlasy i chlupy na těle. Nebudu popisovat, co vše jsem tehdy vyzkoušela, abych to zastavila. Pár let jsem proplakala noci a byla naštvaná, že jsem odkázaná na nošení šátků a paruk,“ vypráví svůj emotivní příběh mladá podnikatelka Blanka Pelcová.

Nejprve nosila pouze šátek, ale necítila se v něm dobře. Poté ji maminka přemluvila, aby vyzkoušela paruku. „Bylo to lepší, ale cítila jsem se hrozně, když jsem s někým mluvila a viděla, jak hodnotí tu mohutnou věc, co mám na hlavě,“ pokračuje Blanka. Paruky, které si finančně mohla dovolit, byly nositelné pouze s ofinou a na husté paruce ofina ten „nepřirozený dojem“ ještě umocnila. Po pár letech se odhodlala shánět paruky jinde než na českém trhu a konečně našla kvalitní a pěkné kousky, ve kterých se cítila dobře.

Blanka pomáhá ženám získat zpět ztracené sebevědomí

Nebudu říkat, že to není těžké. Ale už jsem si zvykla. Každé ráno si nalepím řasy, namaluji obočí, nasadím paruku a připadám si dokonce krásnější než kdy dřív. A tento pocit jsem chtěla předat dalším ženám, které procházejí něčím podobným,“ popisuje Blanka první myšlenky na podnikání s parukami.

Podnikatelský záměr byl jasný. Chtěla se věnovat tomu, co má sama vyzkoušená a co věděla, že funguje. „Začala jsem se zabývat prodejem parádních paruk ze syntetického materiálu, a ještě parádnějších paruk vyrobených z pravých vlasů,“ pokračuje s nadšením. Sama přiznává, že je před ní ještě dlouhá cesta. Jejímu projektu NAHLAVĚ se zatím daří. Plánuje rozjet hodně věcí a moc se na to těší. Před mateřskou pracovala jako návrhářka interiérů, a jak sama říká, kdyby se jí v prodeji paruk přestalo dařit, ráda se k původní profesi vrátí.

Blančin e-shop se zaměřuje pouze na dámské paruky a jejími klientkami jsou především ženy a dívky, které přišly o vlasy z důvodu chemoterapie či jiné nemoci. „Snažím se jim dodat odvahu podívat se samy na sebe s tím, že jsou krásné. Mně to trvalo 5 let, než jsem si konečně dokázala přiznat, že vypadám pořád dobře a nebudu se schovávat za svůj problém,“ uzavírá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také