Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ženská síla nezná mezí. 15 designérek se proměnilo v zednice a elektrikářky a plní si sen
vložila 12.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ženská síla nezná mezí. 15 designérek se proměnilo v zednice a elektrikářky a plní si sen

Na začátku bylo 15 designérek, prostor před rekonstrukcí a velké odhodlání. Právě díky němu prostor během tří týdnů proměnily v designerský showroom. V současné době potřebují ještě dodělat šperkařskou dílnu v zadní části a uvažují i o pořádání workshopů a přednášek v prostorách sklepních. Kvůli tomu uspořádaly i sbírku na Hithitu, kde máte šanci je podpořit až do zítra.

Dámy při práci na novém prostoru

Celý příběh se začal psát už před několika lety, kdy se všechny potkaly se společnou touhou zřídit v Praze prostor, který nabídne alternativu k zavedeným módním podnikům a který zároveň umožní přímo na místě nakoupit designérské kousky a být v kontaktu se zákazníky. Právě tak se zrodil původní BACKYARD V Jirchářích, který ovšem musely letos opustit kvůli tomu, že ho koupil developer.

Pak už věci vzaly rychlý spád, aby stačily stihnout předvánoční sezónu. „Naše kampaň na Hithitu má podtitul Ženy na stavbě. Na tři týdny jsme se proměnily z designérek na štukatérky, zednice, elektrikářky, malířky, natěračky a posléze pak také na uklízečky. Půjčily jsme si poschoďové lešení, při jehož sestavování jsme zase byly artistky. Všechny zdi se musely oškrabat až téměř na cihlu, znova nahodit, napenetrovat, vymalovat. Vyvážet neustále hromady sutě. Sundat koberec a hadříčkem kousek po kousku odstraňovat z dlažby lepidlo, pak celou podlahu natřít…“ popisuje designérka Magda Vachunová.

Některé z odměn v kampani na Hithitu

Bývalý prostor se nacházel v centru Prahy a to chtěly zachovat, proto si pro nový BACKYARD zvolily místo na Kozím plácku. Padlo na to spoustu energie a veškeré úspory, výsledek ale stojí za to. „Chceme vdechnout provizorně otevřenému BACKYARDU skutečný život, oživit naše okolí plné neosobních módních domů světových značek a oživit Staré Město o něco autentického,“ vysvětluje Magda.

Všechny odměny, které designérky na Hithitu nabízí, budou v BACKYARDU k vyzvednutí v předvánočním týdnu, můžou tak posloužit jako vánoční dárek. Mezi odměny patří například kožený náramek, tričko s designovým nápisem nebo exkluzivní zrcadlový kšilt. Kromě úžasného dárku navíc získáte i dobrý pocit z toho, že holkám pomůžete se splněním snu o rekonstrukci zbylých prostor. Držíme palce!

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také