Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Z úspěšné manažerky švadlenou. Klára šije dámské oblečení, které fotí sama na sobě
vložila 27.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Z úspěšné manažerky švadlenou. Klára šije dámské oblečení, které fotí sama na sobě

Do podnikání se Klára Bláhová vrhla mezi rozením dětí. Vždycky si přála velkou rodinu, což se jí do puntíku splnilo. Stejně jako dělat práci, která ji baví a dává jí smysl, ačkoliv její původní povolání je naprosto odlišné. Začala šít jako většina maminek nejprve pro své děti, záhy pro sebe a pro kamarádky, až nakonec přijímala první zakázky. V roce 2014 tak vznikl podnikatelský záměr, kterému se věnuje dodnes.

Od dětských oblečků po dámské outfity

Velmi brzy jsem se posunula od šití dětských oblečků k dámskému oblečení. Začala jsem šít trička, šaty, sukně, kalhoty a různé volnočasové kousky,“ vypočítává Klára. Oblečení šije každé zákaznici na míru. „Mám základní model a návrh, ale pokud si zákaznice přeje vlastní kombinaci látek, jiné lemování, menší výstřih nebo cokoliv jiného, ráda jí vyjdu vstříc.  Je důležité, aby se žena cítila v mém oblečení dobře, bylo ji pohodlné, respektovalo její proporce.“ dodává Klára.

Vše si dělá sama - od výběru látek, návrhu modelu, šití, přes administrativu a marketing. S nadsázkou říká, že se na „stará kolena“ dala i na modeling, protože většinu věcí fotí sama na sobě. „Zkoušela jsem i práci s profesionály, ale vůbec se to neujalo. Mé zákaznice nejsou superštíhlé modelky. Jsou to běžné ženy, které mají určité nedokonalosti,“ dodává. Snaží se být především originální a jedinečná. „Šiji limitované kolekce a série, které vzniknou jen jednou a už se nikdy neopakují a samozřejmě na míru každé zákaznici“ vysvětluje.

Oblečení v BIO kvalitě na míru

Klára pracuje převážně s úpletem, ze kterého vznikají především barevná trička a šaty. Ráda kombinuje jednotlivé vzory a barvy, a to i takové, které se k sobě zdánlivě vůbec nehodí. „Miluju šaty, maxi princesové, áčkové, dlouhé, krátké, obrázkové, jednobarevné, pro štíhlé i plnější tvary, vždy z velmi kvalitních látek, bavlněných designových úpletů, viskózy či jiných moderních vláken, jako je například modal,“ popisuje svou práci. V jejím portfoliu nechybí také sukně a kalhoty, opět v různých střizích, barvách i délkách.

Najdete u mě i sportovní kousky, jako jsou legíny, mikiny a volnočasové oblečení. Materiály jsou velmi často v BIO kvalitě s trvanlivým a odolným tiskem,“ pokračuje Klára. Šije oblečení všech velikostí od XS až po XXL. „I když nemám nafocené modelky plných tvarů, právě tyto ženy jsou mými nejčastějšími zákaznicemi. Princesový střih maxišatů zdůrazní jejich křivky a bohatá sukně zakryje určité nedostatky,“ říká.

Klára má dny nabité doslova k prasknutí. Zvládá tři malé děti, domácnost a podnikání. „Důležité je si vše dobře plánovat. V diáři mám do detailu rozepsané jednotlivé objednávky a přesně vím, co kdy musím udělat, abych stihla dodací termín. Mám také striktně rozdělené své pracovní já, já máma a já manželka, jinak by to nešlo,“ popisuje svůj time management.

Jejím životním mottem je přísloví „Ležím, nebo běžím, obojí dohromady nelze.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také