Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Veronika cestuje po světě a vyrábí osobní náramky na míru, které nesou lidská přání
vložila 20.2.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Veronika cestuje po světě a vyrábí osobní náramky na míru, které nesou lidská přání

Veronika Kremzová coby mladá ambiciózní žena toužila být superúspěšná a udělala pro to všechno. Začala budovat vlastní firmu, nejprve kosmetické centrum a později se společníkem otevřela kliniku zdraví a krásy. Stále však cítila, že jí chybí to „být člověkem“ a toužila více používat srdce než mysl.

Rozhodla se hlas svého srdce poslouchat a dnes vytváří osobní náramky „na míru“, které nejsou pouhou ozdobou, ale nesou lidská přání, záměry a životní rozhodnutí.

Od tabulek k výrobě šperků

Pochopila jsem, že mé místo není u excelovských tabulek a ani nejsem manažerka tělem a duší. Jsem člověk, který chce vnímat příběhy lidí a pomoci jim spatřit jejich směr a světlo, které mohou následovat a ukázat prostor k nalezení cesty… Takže dnes jezdím po světě a na svých cestách pro lidi tvořím právě jejich náramky. K tomu se ještě zabývám marketingem, který mě vždy bavil, a občas pomáhám lidem s nastavením struktury jejich společnosti,“ říká o sobě Veronika.

Její práce spočívá v naslouchání lidem. „Myslím, že lidé by měli oslavovat svou jedinečnost a chvilka zastavení s náramkem a každý pohled na něj na ruce jsou takovou malou, stále přítomnou připomínkou toho, co je v životě podstatné,“ dodává.

Veronika vyrábí několik typů náramků. „Jsou to náramky osobní, které spolu s přáním vytvářím konkrétnímu člověku na míru. Zákazníci také chtějí náramky jako dárek pro své blízké. Sestavuji náramky partnerské, a nakonec taková novinka, se kterou jsem začala teprve nedávno. Jde o 3 náramky, které harmonizují naše tělo, mysl a srdce,“ vypočítává.

Každý náramek je originál

Jak to funguje v praxi? „Člověk, který si objedná náramek, mi vše potřebné (fotku, záměr, velikost zápěstí) posílá mailem, nebo telefonicky řešíme i další detaily, pokud je třeba. Pak začnu s tvořením. Minerální kameny nakupuji tam, kde jsem (ostatně do mého cestovního kufru se krom kartáčku na zuby už nevejde nic jiného), a vozím je s sebou. Některé stříbrné komponenty mi na míru vyrábí, jiné kupuji hotové,“ popisuje své podnikání Veronika.

Proč Veronika zvolila zrovna náramky? „Asi před rokem mi na Bali volala moje bývalá kolegyně z kosmetického studia, která si objednávala náramek a říkala mi: 'Veru, ty jsi vždycky říkala, že bys chtěla lidem dělat k těm nehtům taky náramky, a vidíš, tak se ti to povedlo.' Moje úplně první profese byla manikérka a vždy jsem milovala ruce lidí a pohled na ně… A náramky? Chtěla jsem svůj a nikde jsem ho nenašla, tak jsem ho vytvořila,“ vypráví o svých začátcích.

Když je práce zábavou

Své podnikání považuje spíše za koníčka, protože ji baví a dělá ho srdcem. Její práce jí dala svobodu a možnost dělat věci s láskou a bez stresu.

Do budoucna by ráda více pracovala s dalšími komponenty, jako je zlato, platina či diamanty. „Ráda bych také vytvořila kolekci na pomoc potřebným. Například v místech, která jsou postižena a znemožňuje to lidem pracovat. Také bych ráda vytvořila pár kolekcí, které by byly k dostání v obchodech. Aby se pak myšlenka 'když něco chceš, přej si to celým srdcem' dostala k více lidem,“ uzavírá Veronika. 

Foto: archiv Veroniky Kremzové

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také