Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
V době koronavirové objevila svou vášeň. Natalia se pouští do výroby květin z barevných stuh
vložila 30.6.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

V době koronavirové objevila svou vášeň. Natalia se pouští do výroby květin z barevných stuh

Natalia Kováčová pracuje v rodinné firmě. Její obvyklou pracovní náplní jsou papíry a tabulky. K úplné spokojenosti jí ale pořád něco scházelo. A to něco našla při vyhlášení nouzového stavu letos v březnu. “Baví mě ruční práce, takže jsem ihned po uveřejnění výzvy začala s domácí výrobou látkových roušek, které jsme dávali našim zaměstnancům a nejen jim, zásobili jsme i naši plzeňskou nemocnici. Jenže jsem nebyla jediná, kdo měl tento nápad, takže roušek bylo za chvíli dost a já jsem přemýšlela, co dál,” vzpomíná na nedávné události Natalia. 

 

Nápad z karantény

Při čekání ve frontě před galanterií zahlédla krásné saténové stuhy, neodolala a pár si jich koupila. Při hledání inspirace narazila na internetu na návod na výrobu květin. A pustila se do výroby. Sice jí to chvíli trvalo, s výsledkem ale byla spokojená a líbil se i jejímu manželovi. “Protože jsem podnikavá žena, nezůstalo jen u jedné kytice, ale vyráběla jsem dál a různě kombinovala barvy stuh, aby kytice co nejvíc připomínala živé květiny,” popisuje Natália. 

 

Tou dobou měl její manžel narozeniny a Natália se rozhodla uspořádat mu oslavu v elegantním hotelu a v domnění, že takový hotel bude mít i svou vlastní výzdobu na takové akce, se pustila do zařizování. “Jenže při druhé schůzce přišel šok a já jsem zjistila, že jediné, co pro nás může hotel udělat je, že nám na stůl dají barevné ubrousky a my si k tomu můžeme objednat květinovou výzdobu z místního květinářství,”diví se Natálie. Tahle zkušenost ale zase posunula její podnikatelský nápad o kus dál.

 

Ekologičtější výzdoba

Kupovat květiny nechtěla a tak začala zjišťovat, zda je možné si dekoraci na jeden večer jen zapůjčit a pak ji vrátit. Ukázalo se, že to není vůbec jednoduché, nabídka buď úplně chybí nebo je značně omezená (hlavně na děti). A investovat tisíce korun do živých květin kvůli jedné oslavě se jí nechtělo. “Po skončení oslavy se dostaví klasická otázka: Kam s nimi? Vyhodit živé květy mi vždy přišlo jako nesmyslné plýtvání, a domů si vzít všechny nemůžu,” dodává.

 

“A pak mě to napadlo – vždyť já doma už kytice ze stuh mám, tak je prostě použiju a vyzdobím si prostor podle svého vkusu! A o tom je celé moje podnikání. Nabídnu lidem možnost si výzdobu jen zapůjčit a následující den zase vrátit, a to vše za rozumnou cenu která se nebude měnit (jak často můžeme se setkat v květinářství s informaci že jejich cena je pouze orientační a závisí od typu květin, období a přesným výběru kompozice),” říká Natálie nadšeně.  

 

Byznys plán je na světě

Její plán je tak jasný - bude nabízet kolekci ozdob dle výběru zákazníka, který je může použít na jakoukoliv oslavu – narozeniny, svatby, oslava narození dítěte, odchod do důchodu, výročí svatby nebo třeba jen třídní sraz či maturitní ples. Stačí, když ji zájemce seznámí se svou představou a vybere si na webu barevnou variantu. Natálie přijede, vyzdobí a po skončení akce si zase vše odveze. Textilní dekorace mají ještě jednu výhodu - budou stále stejné a ani nečekané vlivy přírody např. horko, nijak jejich krásu neovlivní.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také