O ženách, které dělají to, co milují
Úspěšným výživovým poradcem se může stát každý, říká lektorka a podnikatelka Hanka. Jak na to?
vložila 9.5.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Úspěšným výživovým poradcem se může stát každý, říká lektorka a podnikatelka Hanka. Jak na to?

Hanka Mokrá se výživovému poradenství věnuje už téměř 20 let. Prvotní motivace byla jednoduchá. Chtěla zjistit, jak by se ve svém těle mohla cítit lépe a jaké jsou zákonitosti proudění životní energie. Po 10 letech práce na sobě se odhodlala začít podnikat a o klienty nemá nouzi. Kromě toho lektoruje kurzy o výživě a tvrdí, že každý z absolventů může úspěšně podnikat a postavit se na vlastní nohy.

„Já osobně lidem do života “mluvím” už přes 10 let, ať už jako výživový poradce, nebo jako kouč pro rozvoj osobnosti metodou JIH®. Podnikatelkou jsem stejně dlouhou dobu. Proto věřím, že pokud někoho baví to, co dělá, pak se určitě uživí. Výživových poradců je v dnešní době hodně. Lidí, kteří potřebují poradit a nasměrovat, je ale pořád víc a víc. Pokud má někdo pocit, že se nemůže vydat touto cestou, protože už je v této profesi příliš mnoho odborníků, a jako začínající výživový poradce se neuživí, potom je to iluze,“ říká na začátek Hanka Mokrá. Důvod je jednoduchý, každý výživový poradce pracuje trochu jinak a vyhovuje jinému druhu klientů, proto obvykle klienty najde.

Sama Hanka je toho důkazem, její podnikání ji stabilně živí. „Velmi ráda jsem se v oblasti výživy vzdělávala a díky tomu jsem spolupracovala i s některými firmami, které se výživovým poradenstvím zabývají a získala jsem u nich i certifikát výživového poradce. Takže první klienti na výživové poradenství přicházeli skrze tuto spolupráci. Později jsem pracovala sama na sebe a učila se získávat klienty různými cestami, ať už na doporučení, nebo přes reklamu a online,“ vysvětluje Hanka.

Účastníci kurzu Poradce pro výživu Epam

Práci výživového poradce se může věnovat každý, koho zaujme a kdo je ochotný na sobě pracovat. Vzdělávací kurz Poradce pro výživu Epam, který Hanka lektoruje, je komplexní a během jednoho roku vám poskytne veškeré vzdělání a informace, které k tomuto podnikání potřebujete. Pokud se někdo rozhoduje, zda změnit svou profesi, a láká ho právě výživové poradenství, ať neváhá. Na našem kurzu získá zázemí nejen informací, ale i zkušeností a praktických rad od zkušených profesionálů v oboru. Budeme se setkávat téměř rok, což je dost dlouhá doba na to, aby si každý odnesly správné návyky, dovednosti a vnitřní odhodlání, že to, co miluje, také může žít a předávat druhým,“

Na kurzu získáte základní informace o fyziologii člověka v oblasti výživy, zjistíte zákonitosti zdravého stravování, získáte přehled o trendech a naučíte se s klientem prakticky pracovat, nechybí tedy teorie ani praxe. Součástí je i pohled sportovní výživy, suplementace a další. „Já sama jsem člověk, který lépe chápe věci po předvedení na praktických ukázkách, takže velmi ráda využívám své vlastí zkušenosti z praxe pro vysvětlování i nezbytného učiva. O praxi a práci s klienty se stará kolegyně, která se denně věnuje svým klientům při cvičení. Navíc vždy propojujeme znalosti klasického pohledu s pohledem z úrovně energetické, takže součástí kurzu jsou i znalosti fungování těla z pohledu zdraví a také toho, jak jej v případě nerovnováhy ke zdraví vracet,“ uzavírá Hana Mokrá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také