O ženách, které dělají to, co milují
Takovou krásu zvládnete i doma! Online kurzy pomáhají Nikole zachránit její kouzelnou dílnu
vložila 31.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Takovou krásu zvládnete i doma! Online kurzy pomáhají Nikole zachránit její kouzelnou dílnu

Protože miluje starý nábytek, můžete u ní v obchodě najít jak renovované starožitné kousky, tak i retro nábytek a bytové doplňky jako jsou decoupage stínítka, taburety nebo zdobené skleněné předměty technikou decoupage, které se věnuje více jak deset let. Přála by si lidem ukázat, že krásné barevné kousky mohou být skvělou součástí domácnosti.

Nikola Korčáková před dvěma lety založila na pražských Vinohradech Dílnu K16 s myšlenkou, že by ráda předala své dosavadní zkušenosti s interiérovým designem prostřednictvím výtvarných kurzů a workshopů pro děti a dospělé. Ještě před rokem je navštěvovaly desítky zájemců. Teď už je ale skoro rok její pohádkový prostor zavřený. Nájem ale Nikola platí dál, protože věří, že až to situace umožní, bude moc ve své práci pokračovat. V tuhle chvíli to ale už začíná být nad její možnosti.

Noví zákazníci 

Rozhodla se proto založit projekt na HitHitu. Jak sama Nikola říká “Bylo by pro mě skvělé dát o sobě vědět lidem, kteří mají také blízko k umění a rádi by si zkusili nějaký kurz, který nabízím, nebo si ode mne koupili originální kousek do své domácnosti či kanceláře. Tak by podpořili tenhle malý kreativní prostor na Vinohradech a ještě udělali radost sobě nebo někomu blízkému.”

Kdo má zájem, může se u Nikoly naučit originální technice oboustranné decoupage. Ta je v Čechách známá zejména pro používání ubrousků. “Já ubrousky ke zdobení nepoužívám vůbec. Pracuji s thajským a japonským papírem, zlatými plátky a drobnými papírovými výstřižky. Vázy a mísy jsou voděodolné, protože se zdobí pouze z vnější strany.” dodává.

 

Dílna je zavřená, tak co dál?

Nikola ale nespoléhá jen na zavřenou dílnu. Pokud byste měli chuť se naučit něčemu novému a to i z tepla svých domovů, můžete zkusit její on-line kurzy, které Nikola nyní skz projekt na Hithitu nabízí. A nebo můžete počkat na otevření a na nějaký ten pěkný víkendový kurz, ze kterého si domů odnesete svůj vlastnoručně vyrobený kousek do interiéru, dorazit i třeba s kamarádkou.


https://www.hithit.com/cs/project/9103/podporte-vytvarnou-dilnu-k16-pro-deti-a-dospele

 

 

FOTO: Lucie Fenclová pro NILA 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také