Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
S manželem rozjeli zaniklou sýrárnu, která vychází z tradiční výroby. Jejich pařenice jsou vyhlášené
vložila 24.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

S manželem rozjeli zaniklou sýrárnu, která vychází z tradiční výroby. Jejich pařenice jsou vyhlášené

S manželem objevili zaniknou sýrárnu a rozhodli se ji obnovit. Firmu nejprve budoval manžel, zatímco Iva zůstávala v původním zaměstnání, kde pracovala jako obchodní zástupkyně. Veškeré problémy ohledně sýrárny řešili manželé společně a bylo jen otázkou času, kdy Iva převezme otěže. Před prázdninami to budou dva roky, co se stala podnikatelkou a dnes se může pochlubit rodinnou firmou, která vyrábí tradiční pochoutky v Pardubicích.

Rodinná firma z Pardubic

Podnikání rozjel můj manžel, a tím mi usnadnil cestu. Já pouze navázala na jeho podnikatelský záměr. Ani jeden jsme neměli zkušenosti z oblasti potravinářství, ale shodou okolností se nám podařilo objevit zaniklou sýrárnu, a protože milujeme jídlo, vzali jsme to jako skvělou příležitost,“ vypráví podnikatelka a dvojnásobná maminka z Pardubic. Manželům se podařilo navázat na původní sýrařskou výrobu pařených sýrů v Pardubicích.

Vyrábíme pařené sýry z kravského mléka a výrobky uvádíme na trh pod naší vlastní značkou SyrMil. Název nevznikl náhodou, je to zkratka „milujeme sýr/sýr Milatovi“. Veškerá výrobní činnost probíhá z 90 % tradičně,“ vypráví Iva. Kromě klasických korbáčků přináší na pulty sýrové nitě, provázky, copy, klubíčka a také oblíbené špalíčky. „Kromě přírodní chuti děláme i výrobky s příchutí česnek–bazalka, chilli, asádo a pochoutky v uzené variantě,“ vypočítává.

Pařenice, hermelíny či utopenci

K sýrárně patří i přidružená lahůdkářská výroba, takže kromě pařených sýrů nabízí nakládaný hermelín či utopence. „V loňském roce jsme se účastnili soutěže MLS Pardubický kraj 2018, kde jsme od odborné poroty získali ocenění za uzenou pomlázku a ve spotřebitelské soutěži zákazníků vyhrály naše uzené želvy na gril,“ vypráví Iva s nadšením.

Přiznává, že zpočátku obětovala práci hodně času, snažila se co nejvíce posunout firmu vpřed a chvíli jí trvalo, než začala práci delegovat a dokázaka si najít čas i na sebe. „Měla jsem obrovskou podporu v manželovi, což mám vlastně dodnes,“ říká.

Na její práci ji baví to, že má možnost ovlivnit činnosti od A až po Z. Těší ji, že může dělat něco smysluplného, budovat vlastní značku a budoucnost. Inspiraci získává od zákazníků, a především jejich zpětnou vazbou, které si velmi cení.

Největším vzorem je Ivě její muž. „Vážím si ho po osobní rovině pro jeho kladné povahové vlastnosti a pracovitost. Nevědomky mě „vybičovává“ k vyššímu výkonu, protože se snažím stačit jeho tempu,“ říká. Podnikání zvládá i se dvěma dětmi. „Pro děti bylo mé podnikání zpočátku velká změna, musely si zvykat na nový režim, ale společně s manželem jsme to zvládli tak, že děti nijak nestrádají,“ dodává Iva, která je přesvědčená, je důležité s dětmi o všem mluvit. „Teď už jsme ve fázi, kdy se těší, až jim bude 15 a budou k nám chodit na brigádu,“ říká s úsměvem Iva, jejíž životní motto je: „Přej a bude Ti přáno“.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také