Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Romana pomáhá pejskařům s výchovou čtyřnohých mazlíčků, kteří se vymkli kontrole
vložila 6.3.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Romana pomáhá pejskařům s výchovou čtyřnohých mazlíčků, kteří se vymkli kontrole

Romana Kuchařová pochází z pejskařské rodiny a se psy vyrůstala od malička. Později rodiče začali provozovat vlastní psí školu, ve které Romana pracuje jako instruktorka a zároveň pořádá on-line kurzy pro milovníky čtyřnohých mazlíčků. V současné době je na mateřské s druhou dcerou. Jak zvládá podnikání, rodinu a co její pracovní náplň obnáší?

Vždycky toužila pomáhat potřebným

K pejskům jsem měla blízko vždycky. Stejně tak jsem toužila pomáhat potřebným. Jsem vystudovaná sociální pracovnice a před rodičovskou jsem pracovala v azylovém domě pro matky s dětmi,“ vysvětluje Romana, které se v nedávné době narodila druhá dcera. „Pejskům se věnuji i na rodičovské, cvičím nejen své vlastní psy, ale stále vedu lekce na cvičáku pro klienty a nyní mi hodně času zabírají on-line kurzy,“ popisuje.

On-line kurzům se Romana věnuje rok a velmi se jí osvědčily. „Měla jsem zkušenosti z klasické práce s klienty, ale chtěla jsem pomáhat více lidem najednou, tak jsem zkusila on-line kurzy,“ dodává. Podnikat začala v 18 letech, dál ale studovala, a jakmile dodělala bakaláře, nastoupila do práce a k tomu dál podnikala. „Mezitím se mi narodilo dítě, ale i na mateřské jsem se věnovala své práci, která jde časově dobře přizpůsobit. Musím ale přiznat, že velkým krokem do neznáma pro mě bylo on-line podnikání. Musela jsem se toho hodně naučit, ale moc mě to baví,“ říká.

Práce v on-linu ji baví nejvíce

Kromě mateřských povinností učí lidi, jak zacházet s pejsky, aby z nich vychovali toho správného parťáka do života, ne přítěž. „Vedu především kurzy pro štěňata a lekce poslušnosti, ale zabývám se i chodem psí školy. To znamená, že komunikuji s novými zájemci, starám se o web a dávám dohromady rozvrh psí školy. V on-linu jsem se naučila vše od marketingu, točení, stříhání videí až po realizaci samotných kurzů pro pejskaře,“ popisuje své podnikání Romana, která vlastně radí pejskařům na dálku.

Na práci ji nejvíce baví, že může pomáhat lidem zlepšit jejich vztah se psem. Jak Romana přiznává, je pro ni důležité se neustále vzdělávat. „Jezdím na semináře významných trenérů zvířat zabývajících se výcvikem pomocí pozitivních metod."

A jak skloubí péči o dvě děti a podnikání? „S nadsázkou říkám, že nevařím a neuklízím. Ale není to samozřejmě úplně pravda. Vařím jednodušší a rychlá jídla, snažím se mít doma co nejméně věcí a na větší úklid mi chodí paní každé dva týdny. S dětmi raději trávím čas aktivně na výletech, v přírodě. Podnikám, abych mohla žít a realizovat, ne aby šla práce na úkor rodiny,“ uzavírá Romana.

Foto: archiv Romany Kuchařové

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také