Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Důležité je umět zákaznicím poradit, říká Andrea, která s rodinou provozuje malý butik
vložila 25.3.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Důležité je umět zákaznicím poradit, říká Andrea, která s rodinou provozuje malý butik

Andrea Šímová vždy milovala módu. Provozuje obchůdek, který před 23 lety založila její maminka. Společně se sestrou Andreou pokračuje v rodinné tradici. Oděvy u Aničky na okraji Prahy mají i po 23 letech co nabídnout, zejména proto, že podobné módní kousky jinde nekoupíte.

Jako malá jsem ráda sledovala, když nám maminka šila oblečení z Burdy a háčkovala svetry. V té době nešlo sehnat různorodé oblečení. Byly jsme se sestrou nadšené, když nám maminka ušila krásné svetříky, sukýnky a šatičky, háčkovala doplňky,“ říká. Vzpomíná, jak jí tehdy kamarádky záviděly oblečení, které bylo prakticky nedostupné. Maminka vytvářela různé střihy v originálních barevných kombinacích.

Maminka Anna se rozhodla začít podnikat před 26 lety. Nejprve vybavovala cukrárny, kuchyně a poté se naskytla možnost otevřít si obchůdek v pražském Radotíně. Zúročila to, co jí vždy šlo nejlépe – šití. S podnikáním jí začaly pomáhat i dvě dcery, Míša a Andrea, které se o obchod starají dodnes.

Prodáváme italskou i českou módu, která je veselá, barevná, a hlavně nabízí střihy vhodné pro každou postavu. Zákaznicím se snažíme poradit, co jim sluší, jaký styl je pro ně vhodný. Jsme rádi, že k nám chodí ženy všech věkových skupin od teenagerů až po starší dámy,“ říká Andrea.

Snaží se, aby i přes omezený prostor našla v obchůdku každá žen přesně to, co hledá. „Zatím se zaměřujeme především na ženy, ale snažíme se myslet i na muže,“ dodává. V nabídce převažují české značky, které jsou kvalitní. Mnoho kousků však pochází také z Itálie. „Naším cílem je, aby každá zákaznice odešla spokojená a šťastná, že si mohla zakoupit něco krásného, co bude ráda nosit,“ říká s nadšením.

Podnikání dalo Andree svobodu a možnost dělat práci, která ji baví a naplňuje. Ve volných chvílích se sestrou lezou po horách. Pobyt v přírodě ji dokonale nabudí a zaručeně vyčistí hlavu. 

Foto: archiv Andrey Šímové

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také