Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podnikání ve dvou nevyšlo. Trojnásobná maminka Eva se nevzdala a dnes vede úspěšný e-shop s funkčním oblečením
vložila 19.5.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikání ve dvou nevyšlo. Trojnásobná maminka Eva se nevzdala a dnes vede úspěšný e-shop s funkčním oblečením

Eva Svobodová sháněla pro syna kvalitní funkční oblečení, dosavadní nabídka ji však neuspokojila, chyběl jí jednoduchý design a snadná dostupnost. Napadlo ji oslovit kamarádku, která šila pro své děti a společně založit vlastní značku. Podnikání dvou maminek vypadalo zpočátku idylicky, ale časem se vše změnilo.

Před spuštěním e-shopu zůstala Eva na podnikání sama

Scházely jsme se asi rok a půl a usilovně pracovaly. Pár dní před spuštěním e-shopu mi kamarádka řekla, že chce z projektu odejít. Byl to pro mě šok. V první chvíli jsem myslela, že končím. Nakonec jsem ale sebrala veškerou odvahu a se dvěma malými dětmi se do toho pustila,“ vypráví svůj příběh Eva.

Dnes je Eva již trojnásobnou maminkou. S rodinou žije na okraji Prahy v domku se zahrádkou. Ačkoliv Eva vystudovala lingvistiku, na mateřské zjistila, že podnikání je směr, kterým se chce vydat. „Práce je pro mě koníčkem. Zajímám se o design a baví mě snaha o skloubení funkčnosti a krásy. Chci dělat věci poctivé a jednoduché, protože to je i můj životní směr,“ pokračuje Eva.

Ve svém e-shopu pod názvem DUOMAMAS nabízí funkční oblečení pro děti i dospělé. „Prioritou je pro nás kvalita. Klademe důraz na funkčnost, ale i design výrobků. Pečlivě vybíráme materiály, které splňují nejpřísnější normy pro děti od narození. Látky kupujeme od ověřených českých dodavatelů,“ dodává. Z e-shopu se stal rodinný podnik. Střihy testuje na svých dětech a všechny oblečky, které nabízí, jsou jednoduché a hlavně maximálně výkonné.

Oblečení testuje na svých dětech

Oblečení DUOMAMAS má skvělou termoregulaci a odvádí pot z těla. „Děti jsou neustále v pohybu a hodně se potí. To se jim s naším oblečením nestane. Hlavním materiálem, na který nedám dopustit, je bambusový úplet. Na dotek je úžasně příjemný, hypoalergenní a nekouše,“ vypočítává Eva.

Eva si zvolila tento obor proto, že chtěla propojit praktickou stránku péče o děti se svým zájmem o design a také být finančně soběstačná. „Chyběl mi sortiment funkčního oblečení pro děti i dospělé, které by bylo možné objednat bez dlouhého čekání, a které by bylo i designově pěkné a jednoduché,“ vysvětluje.

Přiznává, že odchod její kamarádky ji hodně zasáhl a zpočátku vůbec nevěděla, zda to sama zvládne. Dnes ale nelituje svého rozhodnutí. S chodem e-shopu jí pomáhá kamarádka a oblečení šijí čtyři švadlenky. „Se všemi se znám osobně, hodně si zakládám na přátelských vztazích. Ráda naslouchám jejich podnětům a návrhům. Je to vzájemně obohacující,“ dodává Eva.

Největší inspirací jsou jí její děti, na kterých všechny produkty testuje. Do budoucna by ráda chod e-shopu zefektivnila, aby měla více času na návrhy a realizaci novinek. „Také bych chtěla rozšířit nabídku. Mým snem je experimentovat s udržitelnými materiály a časem si pořídit i vlastní dílnu,“ uzavírá Eva.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také