Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
První model ušila ve 14 letech. Módní návrhářka Gábina Páralová dnes obléká celebrity
vložila 1.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

První model ušila ve 14 letech. Módní návrhářka Gábina Páralová dnes obléká celebrity

K navrhování a šití tíhla odmala. Ve 14 letech začala šít a kreslit návrhy jednotlivých modelů.  Už tehdy věděla, že móda má být hra a vyjádření sebe sama. Pomalu se vypracovala, získávala cenné zkušenosti a dnes patří Gábina Páralová mezi úspěšné módní návrhářky. Které známé osobnosti obléká a kde sbírá inspiraci?

Černá barva ji provází celý život

V pubertě jsem ušila svůj první kousek na mámině šicím stroji veritasce. K tomu jsem kreslila a vizualizovala pomocí obrázků představu o módních kouscích. Milovala jsem látky a začala s nimi experimentovat,“ říká o svých začátcích Gábina. V té době nabídla klukům z jednoho fotbalového týmu, že jim ušije trenky. „Jenže jsem zapomněla, že musí mít tvarovaný sed. Takže se v nich nedalo běhat,“ vzpomíná s úsměvem.

Později se nechala ovlivnit oblíbenou kapelou Depeche Mode, na které obdivovala černou barvu. „Sama jsem začala nosit černý rolák a kalhoty a celá se zahalovala do černé. A musím říci, že černá barva mě provází pořád,“ pokračuje Gábina Páralová, která tvoří pod stejnojmennou značkou už přes 20 let. V minulosti spolupracovala s mnoha známými tvářemi, například s Terezou Kostkovou, Nelou Boudovou, Klárou Cibulkovou, Simonou Babčákovou, Lenkou Dusilovou a Taťánou Vilhemovou.

Každá zákaznice je nepolapitelná a jedinečná

Na otázku, jaké je to spolupracovat se známými ženami, odpovídá zdráhavě. „Každá z nich je úplně jiná, specifická a svá. Jsou v určitém slova smyslu nepolapitelné a jedinečné. Dle mé zkušenosti se musí návrhář trefit ve výběru oblečení tak, aby jejich osobnost podtrhl a doplnil,“ popisuje hlavní záměr své profese. Zároveň dodává, že toto pravidlo se netýká pouze celebrit, ale prakticky všech žen.

Když se mě při osobní konzultaci zákaznice ptá, co bych jí doporučila, odpovím jí otázkou. Chcete šaty, které přijdou jako první, a až někde kus po nich přijdete vy jako osobnost, nebo chcete šaty, které souzní s vaší osobností? Anebo chcete šaty, které si nikdo nezapamatuje?“ Tyto otázky zákaznice navedou, jakým směrem se chtějí vydat a jak chtějí vypadat.

Inspiraci hledá Gábina prakticky kdekoliv. „Velkým zdrojem inspirace jsou pro mě proměny přírody, a to už jak u nás, nebo na exotické dovolené. Tu přirozenost a organické tvary nepřestanu nikdy obdivovat,“ vysvětluje a dodává, že nápady přicházejí klidně i v autě, když stojí v zácpě na D1.

Hlavní kolekce vytváří Gábina dvakrát do roka. Ale v průběhu roku vzniká každý týden subkolekce, která vzniká na základě přání zákaznic a také toho, jaké je počasí, nebo co ji zrovna inspirovalo. „Tak dokáži uspokojit požadavky i stálých zákaznic a přizpůsobit tvorbu a výrobu zpětné vazbě,“ říká a dodává, že nejdůležitější vlastností návrháře by mělo být vidět celek, nikoliv detail. Na výběru oblečení si hodně zakládá a nejraději nosí to, které si sama navrhne.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také