Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
V dětském oblečení jí chyběla originalita a barvy, proto jej začala sama šít
vložila 13.2.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

V dětském oblečení jí chyběla originalita a barvy, proto jej začala sama šít

Na trhu jí chybělo barevné a veselé oblečení pro děti, které by mělo nápad. Mladá maminka dvou dětí, Adriana Bodrog, se tedy rozhodla, že jej ušije sama. Z nápadu na rodičovské vznikla značka, o kterou je dnes velký zájem.

Nejprve šila čepičky, a protože se líbily i jejím kamarádkám a kamarádkám jejích kamarádek, začala se tomu věnovat naplno. Poptávka byla velká, Adriana šila do noci a už nestíhala vyřizování objednávek, kterých přibývalo. „V té době jsem naštěstí potkala svou dnes nejlepší kamarádku Markétu, která mi začala pomáhat. Společně jsme tak založily značku Šijeme srdcem,“ dodává Adriana, jejíž firma se stále rozrůstá a dnes postupně přibrala do týmu další kolegy.

Významným milníkem bylo navázání spolupráce s Bárou, která má na starosti marketing a pomohla jim spustit zbrusu nový a vyladěný e-shop. Šijeme srdcem přináší stylové, pohodlné, nápadité a funkční dětské oblečení. „Začínáme pomalu tvořit i módu pro ženy. Všechno oblečení šijeme v Čechách s využitím lokálních pracovních sil v podobě šikovných českých švadlenek, které společně tvoří naši značku,“ vysvětluje.

Adriana zároveň poukazuje na to, že její oblečení je nejen praktické a funkční, ale také hravé. „Šijeme z nadstandardně kvalitních materiálů. Kromě klasických bavlněných úpletů a teplákoviny se zaměřujeme na oblečení ze softshellu a dalších funkčních materiálů, které dětem zabezpečí stabilní tepelný komfort a sucho,“ říká Adriana. Její značka úzce spolupracuje s grafiky a designéry, kteří pomáhají ladit střihy a potisk materiálu, aby na konci procesu vzniklo oblečení, které zaujme na první pohled.

Ačkoliv dnes už je značka zavedená a má své stálé zákazníky, zpočátku to nebylo jednoduché. „Trávila jsem šitím večery i noci. Vzalo mi to hodně volného času, ale nelituji toho. Nikdy se mi nestalo, že bych ráno vstala a řekla si, že se mi dnes nechce pracovat. Nejtěžší však bylo skloubit čas pro rodinu s prací, ale to řeší každý rodič,“ popisuje nesnadné začátky svého podnikání.

Adriana je dnes ráda, že se obklopila lidmi, kteří jí pomáhají a může se na ně spolehnout. „Šijeme srdcem není jen o mně. Tvoří jej tým lidí, které jsem na sebe navázala, pomáhají mi a jsou mi oporou. Tou největší je ale jednoznačně můj manžel a samozřejmě hlídací babičky,“ dodává s úsměvem.

A co ji na práci nejvíce baví? „Hlavně vymýšlet nové věci. Nejvíc mě naplňuje ta radost dětí a jejich rodičů, kteří se k nám vracejí už léta a posílají pochvaly za naši práci. To mi dává energii pokračovat,“ říká. Inspiraci hledá především u svých dětí a také ostatních maminek. „Velkou studnicí inspirace je také můj tým a v neposlední řadě módní trendy, které sledujeme a designéři, se kterými spolupracujeme.“

Do budoucna plánuje rozšířit výrobu, přibrat další šikovné švadlenky a zrychlit proces dodávky. „Rádi bychom se také zaměřili na customer care, aby naši zákazníci měli tu nejlepší péči, kterou si zaslouží,“ vysvětluje. A jaké je Adriany životní motto? „Pokud budete dělat to, co máte rádi, tak to má vždycky smysl a bude to dobré.“

Foto: Eva Plutová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také