Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Práce ve farmacii jí dala zkušenosti. Dnes Jelena vede rodinnou firmu, která vyrábí unikátní doplňky stravy
vložila 6.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Práce ve farmacii jí dala zkušenosti. Dnes Jelena vede rodinnou firmu, která vyrábí unikátní doplňky stravy

Jelena pochází z Ruska, kde vystudovala obor organická chemie, který jí prakticky předurčil budoucí povolání. V roce 1991 se přestěhovala do Česka a později začala pracovat ve farmaceutickém průmyslu, kde sbírala cenné zkušenosti v oblasti farmacie. Toužila však podnikat a mít něco svého. Tento sen si splnila v roce 2012, kdy založila vlastní společnost zabývající se vývojem a prodejem doplňků stravy.

Malá firma s velkými cíli

Vitage je malá rodinná firma, která má velké cíle. Chceme zákazníkům nabídnout kvalitní a moderní doplňky stravy speciálně vyvinuté pro konkrétní cílové skupiny,“ popisuje záměr svého podnikání. Zároveň dodává, že je důležité sledovat vědecké výzkumy v oblasti medicíny, aby je mohla aplikovat při výrobě doplňků stravy. „Potravinové doplňky, které vyrábíme, jsou určené převážně pro ženy a nabízíme doplňky pro všechny věkové kategorie,“ vysvětluje Jelena. Dodává, že cílovou skupinou jsou jak mladé ženy, které touží zbavit se jizev po akné, tak ženy ve zralém věku bojující s prvními známkami stárnutí.

Předtím než uvedeme na trh nový produkt, prostudujeme nové vědecké výzkumy v oblasti doplňků stravy, uděláme průzkum trhu, navrhneme optimální složení a se smluvním výrobcem vybereme vhodného dodavatele účinných látek v rámci EU,“ popisuje celý proces Jelena. Dodává, že následuje také konzultace s týmem nezávislých poradkyň neboli žen z cílové skupiny, které používají přípravky léta a mohou se podílet na složení, názvu i designu.

Jelena začala podnikat především proto, že chtěla dělat zajímavé věci a být nezávislá. Připouští, že začátky nebyly jednoduché a hlavní překážkou bylo a je to, že malé firmy jsou vnímány jako méně hodnotné než velké, což platí ve farmacii dvojnásobně.

Baví mě, že můžeme lidem pomoci vyřešit jejich problém

S podnikáním jí pomáhá dcera Kateřina a několik kamarádek. K dispozici má také tým odborných konzultantů. A co jí na práci nejvíce baví? „Baví mě výzkum, kreativita a možnost uplatnit své znalosti a zkušenosti. Naplňuje mě pocit, že by naše produkty mohly pomoci zákazníkovi vyřešit jeho problém a on bude spokojený, to je hlavní důvod, proč to děláme,“ říká.

Plánů do budoucna má mnoho. „Nyní obchodujeme pouze na českém trhu, ale už příští rok bychom rádi zahájili prodej našich produktů na Slovensku a v Polsku. Samozřejmě, plánujeme vývoj a výrobu dalších doplňků stravy a také kosmetické přípravky,“ dodává s nadšením.

Jelena sleduje vývoj potravinových doplňků ve světě a také pokroky v medicíně a nechává se tím inspirovat při vývoji a inovaci vlastních výrobků. Jejím snem je vybudovat úspěšnou firmu, která bude pružně reagovat na vývoj poznatků v oblasti medicíny a nabízet unikátní a cenově dostupné potravinové doplňky pro ženy i muže. „Všechny naše doplňky stravy osobně užívám už od doby založení firmy a podle názorů lidí z mého okolí vypadám mladší než na svých 52 let.“

Ve volném čase si Lenka nejvíce odpočine při běhu, ráda zajde za kulturou na činohru nebo se věnuje zahrádce. V jedné hře dokonce sama hraje, a to v divadle Marianny Arzumanové.

Více se dozvíte na www.vitage.cz

Foto: Archiv Vitage.cz

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také