Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Pomáhám lidem, aby byli zdraví, úspěšní a sebevědomí, říká lifestyle specialistka Petra Krajčinovič
vložila 20.3.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Pomáhám lidem, aby byli zdraví, úspěšní a sebevědomí, říká lifestyle specialistka Petra Krajčinovič

Má pedagogické vzdělání a při studiích si přivydělávala jako DJ. Záhy naskočila do rádia a televize, vystudovala magisterské studium na další vysoké škole a obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, pak ještě koučink a výživu. Petra Krajčinovič byla vždycky mimořádně aktivní a své znalosti a zkušenosti dokázala 100% zúročit. V současné době se nejvíce věnuje koučování a pomáhá lidem hubnout s rozumem a najít vášeň pro zdravý styl života.

Petro, máte za sebou bohatou kariéru a ještě hodně před sebou. Povězte, byla jste někdy zaměstnaná, nebo jste vždy jela „po vlastní ose“?

Po škole jsem byla zaměstnaná jako učitelka v mateřské škole. Vydržela jsem to asi 2 měsíce. Od 25 let jsem na volné noze. Vždycky mě přitahovala média, a tak jsem začala spolupracovat s rádii a televizemi. Pracovala jsem jako moderátorka, dramaturg, scénáristka, psala jsem články a věnovala se mediální komunikaci. Mimo jiné jsem psala scénáře k seriálu Ulice, vysílala na Evropě 2, točila pro TV Barrandov pořad Na plac!, moderovala tři pořady na TV Seznam.

Bavilo mě to, ale po čase mi přišla práce v médiích trochu povrchní a chtěla jsem předávat lidem víc. Postupně jsem rozjela další projekty a zaměřila se hlavně na osobní rozvoj. Poslední můj počin, kterému se teď věnuji nejvíc, je projekt o hubnutí a sebekoučinku v jídle FIT a FRESH.

Je neuvěřitelné, kolik toho člověk může stihnout. A předpokládám, že FIT A FRESH není to jediné, čemu se aktuálně věnujete...

Jsem kreativec a leader, který se nebojí zkoušet nové věci, padat a vstávat. Jedna moje kamarádka, šéfredaktorka magazínu pro ženy, o mě prohlásila, že jsem jako Fénix. Nebojím se shořet a zase vstát z popela. Vyzkoušela jsem hodně oborů a získala řadu zkušeností, které se mi nyní podařilo propojit. Konečně dělám to, co mi dává smysl. Koučuji lidi, pomáhám jim se zdravým životním stylem, podnikáním, vztahy a zejména vším co se týká stravování i pohybu. A k tomu píšu články, točím podcasty a videorecepty, vedu blog na Facebooku Zápisník zhýralé matky a z toho všeho se vyvinul koncept FIT A FRESH. A hlavně se mi podařilo zhubnout přes 20 kg, takže jsem živým důkazem, že to fakt funguje.

Sama říkáte, že není tolik těžké zhubnout, ale váhu udržet. Co tedy ženám doporučujete?

Hubnout způsobem, který učím já, je snadné. Cílem však není výsledek, ale další cesta. Váhu si udržet, přitom se nijak extra neomezovat, jen dodržovat několik zásad. Ta hlavní je – porozumět sám sobě a tomu, proč a jak jím. Když přijdete na to, co za tím je, máte napůl vyhráno. A druhou půlku zařídí jídlo. Musí naplnit tělesné potřeby a zároveň chutnat. Pak jste schopné trvale změnit stravovací návyky.

Co vás na podnikání obecně nejvíc baví a v čem vnímáte naopak nevýhody podnikatelů?

Vyhovuje mi svoboda a možnost vytvářet si vlastní pravidla. Nevýhoda? Pracujete vlastně pořád – v hlavě. Veškerý úspěch souvisí s vaším nasazením, zodpovědností a profesionalitou. Takže se může stát, že jste v permanentním stresu.

Měla jste někdy chuť podnikání zabalit?

Každý den. (smích) Jenže si dám dohromady, proč to dělám, a v mžiku jsem ráda, že práce je mou vášní, dává smysl nejen mně, ale i stovkám lidí, pro které to dělám. Můžu si dělat co chci, odkud chci a s kým chci. Občas mi spadne řemen a raní mě nepřejícnost, někdy až krutost těch, kteří na mě veřejně útočí a sami, plní výmluv, nejsou schopní udělat krok lepšímu životu. Je to ale spojené s tím, že jsem vidět a slyšet. I když s tím počítám, občas mě to zaskočí a je mi z toho smutno.

Máte při tom všem vůbec čas na odpočinek?

Já si nejlépe odpočinu při práci a samozřejmě s rodinou. Ta je pro mě vším. Baví mě vaření, psaní, tvoření a zlepšování. To miluji! A občas si odpoledne schrupnu, hlavně po dvoufázovém tréninku.

Foto: archiv Petry Krajčinovič

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také