Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Pohodlnou židli v zaměstnání vyměnila Yveta Sommerová za vlastní podnikání
vložila 16.5.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Pohodlnou židli v zaměstnání vyměnila Yveta Sommerová za vlastní podnikání

Yveta Sommerová sedm let vedla marketingové oddělení. Pak se ale rozhodla pro změnu a začala podnikat. „Chtěla jsem dělat práci, která mě baví a naplňuje,“ vypráví dnes podnikatelka.

Podnikat začala v marketingu, který ji živil i předtím. Jako živnostník začala pomáhat všem těm, kteří potřebují marketéra, ale ne na plný úvazek. „Zvládám vše od aktualizací webu, přes letáky až po navrhování marketingových kampaní. Mám hlavu plnou nápadů, sloganů a myšlenek, které ale umím dotáhnout do konce. Jsem kreativec s nohama na zemi,“ popisuje Yveta.

Začátek podnikání je pokaždé těžký a pokaždé je to risk. Nejinak tomu bylo i v případě Yvety. „Věděla jsem, že toho hodně umím a mám co nabídnout, ale i přesto byly začátky krušné.  Bylo to hektické období – spouštěla jsem web, připravovala veškeré grafické materiály, několikrát předělávala texty na webu, oslovovala potenciální klienty…“ vypráví podnikatelka.

Yveta se do podnikání pustila sama, dostalo se jí ale pomoci od přátel, které si velmi cení. „Když začnete podnikat jako OSVČ, jste si v jedné osobě vším. Správcem webu, správcem počítače, účetní, ekonomem, obchodníkem. Byla jsem ráda za každou podanou ruku v nějaké oblasti. Zejména u počítačů je dobré mít „přítele na telefonu“, protože nefunkční systém nebo tiskárna vás můžou pěkně zaskočit. Dříve jsem byla zvyklá zavolat na IT oddělení, že něco nefunguje a nějaký kolega byl vždy po ruce, který danou věc uvedl opět do chodu. Při práci sama na sebe mi nezbylo než použít pravidlo číslo jedna: zapnout, vypnout, pravidlo číslo dvě: vytáhnout ze zásuvky a teprve pak někomu volat,“ radí dnes se smíchem Yveta.

Zea největší devizu podnikání Yveta považuje především možnost pracovat kdy a kde chce a také možnost o všem rozhodovat. „Velkou výhodou je časová volnost, což ale může být i nevýhoda. Já třeba neumím odpočívat, vychutnat si volnou chvilku. I v době, kdy nepracuji na žádné zakázce, přemýšlím, co by se dalo vylepšit, píšu blogy, vzdělávám se…,“ popisuje Yveta, kterou v podnikání zatím nejvíce potrápily ty chvíle, kdy je bez zakázek. „Sezónní výkyvy nebo dlouhá doba od první schůzky k realizaci projektu jsou stresující. Zkoušela jsem aktivně oslovovat klienty v době, kdy by se to hodilo mně, ale zjistila jsem, že takhle to fakt nefunguje.“

V současné době dělají Yvetě největší radost povedené zakázky. „Mám radost ze sloganů, které jsem vymyslela a které jsem měla možnost uvést do praxe. Za úspěch považuji také svůj vlastní projekt Noviny nejen pro penziony, který jsem spustila v polovině loňského roku. Za tuto krátkou dobu se mi podařilo vybudovat docela širokou čtenářskou základnu o téměř tisícovce uživatelů,“ popisuje podnikatelka, která v současnosti připravuje další nové projekty. „Je otázka, jak rychle se je podaří nastartovat a s jakým úspěchem,“ uzavírá Yveta Sommerová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také