Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Na rodičovské se vrhla do podnikání, aby měla vice času na dceru. Dnes líčí známé tváře na Nově
vložila 4.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Na rodičovské se vrhla do podnikání, aby měla vice času na dceru. Dnes líčí známé tváře na Nově

Myšlenka začít podnikat přišla na mateřské dovolené. „Byla jsem doma s malou dcerkou a kamarádka se mě jednou zeptala, co bych chtěla dělat, kdybych si mohla vybrat. A já si uvědomila, že by mě bavilo dělat vizážistku,“ vzpomíná Veronika na první „podnikatelský“ impuls. Tehdy ji napadlo, že je možná ten pravý čas své vize a sny zhmotnit a začít pro to něco dělat. A když ji zcela nečekaně jiná kamarádka požádala, zda by mohla nalíčit modelky na novou kolekci oblečení, bylo rozhodnuto.

Zpočátku šlo spíše o koníček než o výnosný podnikatelský počin. Nicméně určité zkušenosti s líčením měla už z dob studií. „Líčit lidi a dělat je ještě krásnějšími byla pro mě velká radost,“ říká s nadšením.

Zaplatila si komplexní make-up kurz, aby získala potřebné dovednosti, a hlavně na to měla papír. Nabídky na líčení sice přicházely, ale většinou se jednalo o neplacené projekty. Potřebovala však získat cenné zkušenosti a mít určité portfolio, kterým by se mohla prezentovat. „Bylo toho hodně, zkoušela jsem oslovit fotografy, obesílala známé, kamarády. Udělala jsem si vlastní webovky a do toho řešila, že nemám žádné finance, protože jsem byla stále ještě na rodičáku,“ vzpomíná na své začátky Veroniky.

Zakázky přicházely pomalu. Vybavení bylo drahé, dcera často marodila. „Mockrát jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem to vždycky nějak zvládla, sama ani nechápu jak. My ženy toho dokážeme víc, než si myslíme,“ říká.  

Jako máma malé dcerky, kterou vychovává sama, našla v podnikání smysl. „Začínala jsem jako vizážistka, což zahrnuje soukromou klientelu, líčení na svatby, plesy, focení a mnoho dalšího. Později jsem zjistila, že jen málo žen se umí správně líčit,“ dodává Veronika, která se začala věnovat soukromým kurzům líčení. Aby toho nebylo málo, své portfolio stále rozšiřovala. „Nějakou dobu jsem vedla kurzy líčení v profesionální škole. Později jsem se začala věnovat také vlasovým kurzům,“ vypočítává další činnosti.

Postupně se zaměřila více na komerční zakázky, které byly lépe placené a osud ji zavál až do TV Nova, kde pracuje jako externí vizážistka. Jejíma rukama prochází například Lucie Borhyová a mnoho dalších známých tváří. „I když mě líčení moc baví, chtěla jsem ještě něco navíc. Člověk v tomto oboru nesmí usnout na vavřínech a pořád je v čem se zlepšovat,“ dodává. Velmi ji nadchla speciální metoda pro úpravu obočí – vláskování neboli microblanding, který se stal velmi žádaným.

V současné době se začala věnovat také další zkrášlující proceduře microneedling. Jedná se o regenerační pleťovou terapii, která dosahuje skvělých účinků.

Podnikání jí změnilo život od základů, ale Veronika v tom vidí samá pozitiva. „Od té doby, co podnikám, už necítím ten nepříjemný pocit, že se mi nechce do práce. Naopak mě to baví a když nějakou dobu nepracuji, už se zase těším, až budu. To se mi dřív rozhodně nestávalo,“ říká s tím, že podnikání jí dalo především svobodu, klid a dobrý pocit sama ze sebe.

Na své práci miluje, že může dělat to, co ji baví a v čem je dobrá. „Velmi obohacující jsou také rozhovory s klientkami, setkávání se s novými lidmi. Poznávám mnoho krásných míst, vyslechnu si inspirující příběhy, a hlavně pomáhám ženám zvýšit jejich sebevědomí a dělat je ještě krásnějšími,“ vypočítává největší benefity svého podnikání.

Do budoucna má Veronika spoustu plánů, která zatím nechce prozrazovat. Především ale touží dělat dál svou práci, jak nejlépe umí, a zároveň mít dostatek času na rodinu, koníčky a cestování, které miluje. „Začala jsem organizovat semináře, díky kterým mohou lidé poznat sami sebe, zpomalit, zjistit, jaké je jejich skutečné poslání a čemu se chtějí věnovat. A já pevně věřím, že skrze krásu mohu lidem pomoci s jejich vnitřní cestou,“ dodává.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také