Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Mladá podnikatelka spojila jógu pro děti s výukou angličtiny. Nezastavilo ji ani narození dcery
vložila 25.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Mladá podnikatelka spojila jógu pro děti s výukou angličtiny. Nezastavilo ji ani narození dcery

Tereza vždycky chtěla pracovat s dětmi, a když se rozhodovala jaký obor studovat, měla hned jasno. Zvolila pedagogickou fakultu se zaměřením na anglický jazyk. Zdejší školský systém jí však nevyhovoval, tak se rozhodla cestovat. Pomalu ale jistě pracovala na svém snu, který si později splnila. Tráví čas s dětmi, a ještě u toho využívá angličtinu a zvládá se starat o sedmiměsíční dceru.

Učení jazyka zábavnou formou

Místo školy se vydala do Anglie jako au-pair, kde měla možnost i cestovat. Poté zvolila studium ve Švédsku. „Byla jsem nadšená ze vzdělávacího systému, kde opravdu záleží na individualitě každého jedince a celé vzdělávání je založeno na respektu, důvěře a vzájemné toleranci,“ vypráví s nadšením Tereza. Jakmile se vrátila do Čech, dodělala si titul bakaláře. „Už během státnic jsem vymýšela, jakým způsobem zúročím své zkušenosti a začal se pomalu rodit nápad Bublinek,“ popisuje začátek svého podnikání.

Little Bubbles založila v roce 2015. Nejprve zde pořádala kurzy angličtiny pro děti, které propojovala s pohybem. „Děti se tak učily jazyk pomocí pohybových her, zážitků a pozitivní motivace,“ říká. Krátce na to přidala k angličtině ještě jógu. Mohla tak spojit své tři velké vášně – práci s dětmi, angličtinu a jógu. Dva roky tento koncept testovala, vylepšovala a zabývala se testováním metodiky. „V roce 2017 jsem začala školit další lektorky, přibrala k sobě koordinátorku a tým se začal pomalu rozrůstat. Dnes se mnou Bublinky vede manžel Vašek, takže jsme vlastně taková rodinná firma,“ směje se.

„Bublinky“ vede i na rodičovské

Little Bubbles se stalo Tereziným srdcovým projektem a vlastně i prvním dítětem. Maminka sedmiměsíční Aničky je ráda, že může dělat to, co ji baví - skloubit jazyk, výuku a pohyb, a také mít čas věnovat se dcerce. „Dětem předáváme zdravé cvičení inspirované jógou, do kterého zapojujeme angličtinu. Děti si tak nevytváří blok z mluvení a jazyk je baví,“ dodává. Pro děti pořádá nejen celoroční kurzy, ale také víkendové akce a příměstské tábory pro děti od 3 do 9 let.

Jako vůbec první spojujeme jógu pro děti a výuku jazyka. Za ty roky jsme vytvořili propracovanou metodiku, kterou neustále ladíme k dokonalosti. Spolupracujeme i s odborníky, kteří dohlížejí na kvalitu a bezpečnost,“ dodává s tím, že kurzy probíhají zatím jen v Praze, ale plánuje výuku rozšířit i do dalších měst v České republice. „Děti s námi například létají ve větrném tunelu a sbírají nezapomenutlné zážitky,“ říká.

Do budoucna by chtěla otevřít vlastní bublinkový prostor, kde budou probíhat kurzy pro děti i rodiče, semináře, workshopy, dětský koutek i místo, kde si lze dát dobrou kávu a zákusek. „Připravujeme e-shop a další projekty, na které se neuvěřitelně těšíme,“ uzavírá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také