Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Našla motivaci chodit naboso. Soňka vyrábí BOSO korálky a krajky na nohy i pro nevěsty
vložila 11.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Našla motivaci chodit naboso. Soňka vyrábí BOSO korálky a krajky na nohy i pro nevěsty

Soňka je aktivní žena, která se věnuje hned několika činnostem. Pomocí kranio sakrální terapie pomáhá lidem překonat životní trable a předcházet mnoha nepříjemnostem do budoucna. Přestože ji práce terapeutky baví a naplňuje, přiznává, že je to velmi náročné. Aby se mohla „odreagovat“, začala vyrábět takzvané BOSO korálky. Z letního táborového nadšení vznikl smysluplný projekt, o který je stále větší zájem.

Ozdobné korálky, které podpoří chůzi naboso

Nápad na BOSO korálky jsem dostala na jednom letním táboře s dětmi. Od mala mám velkou zábranu chodit bosky. Rozhodla jsem se, že zkusím vytvořit první korálky na nohy, abych sama sebe povzbudila k chůzi naboso,“ vypráví svůj příběh Soňka Čižíková. Tento nápad nadchl nejen ji, ale i její děti a později i kamarádky. „Navíc jsem zjistila, že si při výrobě korálků skvěle odpočinu,“ dodává Soňka s nadšením.

Podporu našla také u přítele, který dal hotové BOSO korálky kamarádovi, aby je zkusil prodat na jednom festivalu. „Přibalila jsem mu jich hned několik do tašky, protože to byla opravdu výzva. Jenže z velkého očekávání přišla studená sprcha, neprodaly se ani jedno korálky,“ pokračuje.

V jednu chvíli chtěla s výrobou korálků skončit, jenže doma jich měla ještě mnoho vytvořených a nevěděla si s nimi rady. „Asi po dvou týdnech jsem jela na jeden rozvojový festival a přibalila sebou pár kousků pro strýčka příhodu. Co kdyby náhodou. A světe div se, prodala jsem úplně všechny, a ještě jsem se vrátila se seznamem objednávek,“ popisuje Soňa s nadšením moment, kdy její podnikatelský nápad dostal zcela nový rozměr.

Krajky na nohy nejen pro nevěsty

Přestože výroba korálků Soňku neživí, protože péče o lidi, kteří mají fyzické či psychické problémy, ji zaměstnává naplno, BOSO korálky se staly nejen přivýdělkem, ale také zábavou. Přiznává, že fantazii se meze neklade a jsou to chvíle, kdy může své kreativitě otevřít dveře dokořán. „Dnes tvořím ozdoby na nohy podle přání klienta. Každý si může sám říci, jaké barvy preferuje, například k plavkám nebo letním šatům. Často si u mě korálky objednávají také muži jako dárek pro svou polovičku. Jsem nadšená z výsledku, a ještě více mě potěší milé zprávy od milých klientů,“ pokračuje Soňka.

Sama přiznává, že právě muži ji často inspirují svými požadavky. „Přivedli mě k nápadu pustit se také do výroby krajek na nohy, i když musím přiznat, že je to někdy trochu oříšek,“ říká.

Také tento nápad postupně Soňka dotáhla k dokonalosti a na konci minulého roku vznikl projekt Svatba naboso. „Šiji krajkové ozdoby na nohy a perličky, které nazývám BOSO krajky a perličky,“ dodává s úsměvem.

Do budoucna by se ráda pustila do výroby ozdob na ruce, které budou vypadat jako prstýnek a náramek spojený dohromady na hřbetu rukou.

Soňka přiznává, že podnikání je náročné a musela tomu obětovat pohodlí domova. Vystoupit ze své komfortní zóny a více cestovat, protože největší zájem o její výrobky je právě na festivalech pod širým nebem. „Já v tom ale vidím i ta pozitiva. Dostanu se do míst, která bych jinak nenavštívila, poznám mnoho zajímavých lidí a jejich nadšení z mých výrobků je pro mě tím nejlepším hnacím motorem, abych pokračovala,“ uzavírá svůj příběh.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také