O ženách, které dělají to, co milují
Máma tatérka rozjela svůj byznys na mateřské. Do podnikání dejte maximum, radí dnes
vložila 18.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Máma tatérka rozjela svůj byznys na mateřské. Do podnikání dejte maximum, radí dnes

Kateřina Gromanová byla kreativní už odmalička. Vždycky cítila, že vyvíjet uměleckou činnost je pro ni to pravé. Až na mateřské si ale dovolila zariskovat a zkusit se kreativně i živit. Založila si živnost, začala podnikat a kromě tetování se věnuje i tvorbě mozaiky, perokresby nebo grafiky.

„Všechno to začalo na první mateřské, kdy jsem se vrátila ke své velké zálibě – malbě. I když jsem dělala výstavy a prodávala obrazy, stále to úplně nebylo na obživu. Tetování se mi vždy líbilo, sama jich mám dost, a tak mi můj přítel Alessandro začal říkat, proč to nezkusím. Já se bála, je to opravdu velká zodpovědnost vytvořit někomu na těle něco, co bude mít celý život, tak jsem to stále odkládala. Na mé druhé mateřské dovolené jsem dostala jako dárek workshop, kde jsem si mohla zkusit vytvořit první tetování. No a výsledek byl překvapivě dobrý! Opravdu mě to chytlo a tak se zrodila moje nová vášeň. Už jsem to nemohla zastavit a dala jsem do toho všechno,“ popisuje dnes své tetovací začátky Kateřina.

Tatérka a umělkyně Kateřina Gromanová

Návrhy na tetování kreslila, když děti spaly, sledovala videa a po nocích trénovala, aby se vypracovala. Vyplatilo se. Spokojení klienti informaci o dobré tatérce posílali dále a další se hrnuli. „V tu chvíli začalo vypadat reálně, že bych se tím mohla živit a po rodinné radě jsem začala studovat rekvalifikační obor tatér, na základě kterého jsem si mohla založit živnostenský list a otevřít vlastní studio. A protože jsem máma a celou cestu jsem začala na mateřské, nemohlo se jmenovat jinak než Mamatattooprague,“ vysvětluje podnikatelka.

Začátek podnikání pro ni byl velkým krokem do neznáma. I když měla vše načteno a nastudováno, všechno pro ni bylo nové. Na samotný rozjezd nepotřebovala žádnou obří částku – co šlo, si obstarala přes známé a kamarády. „Jelikož jsem fanoušek swapování a snažím se i svoje plýtvání zmírnit na minimum, využila jsem nabídek od kamarádů a vybavení studia jsem obstarala recyklací nábytku a elektroniky, kterou už nepotřebovali. Strojek a základní vybavení jsem si koupila z úspor. Další vybavení jsem si kupovala postupně nebo mi ho přátelé a rodina darovali k Vánocům nebo narozeninám,“ vypráví Kateřina.

Kateřině dělá její práce radost

Už od začátku se Katka liší tím, že nestudovala umění, všechno se učila sama a není ovlivněna žádnými tendencemi. Naopak si užívá, že si sama otipuje osobnost klienta a na základě toho mu připraví originální návrh na míru. Také si zakládá na 100% prozákaznickém přístupu. „Snažím se, aby se u mě klienti cítili dobře, v tomto ohledu mi hodně dalo mateřství. Ocení to hlavně ti, kteří mají špatnou zkušenost nebo jdou na první tetování. Celé mé studio je samozřejmě baby friendly,“ popisuje podnikatelka.

Kateřina nemá žádnou univerzální radu, jak na podnikání, aby bylo úspěšné. Nicméně zdůrazňuje, že je skutečně důležité do podnikání dávat maximum a dělat to, pro co máte vášeň. „Zaměstnání je samozřejmě pohodlnější, ale vždycky je to něco za něco. Já zvolila možnost dělat to, co mě naplňuje na úkor pohodlí. Každopádně pokud člověk překoná těžké začátky, jako podnikatel má daleko větší flexibilitu a může dělat to, co ho baví. A to je přeci sen každého člověka,“ uzavírá Kateřina.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také