Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podnikatelka Gabriela vás provede celým příštím rokem. Vymyslela cyklický diář pouze pro ženy
vložila 27.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikatelka Gabriela vás provede celým příštím rokem. Vymyslela cyklický diář pouze pro ženy

Gabriela byla na rodičovské dovolené se dvěma dětmi, když po letech v korporátech a médiích začala podnikat v oblasti interiérového designu. Jako pracující máma využívala k plánování nástěnný kalendář, ale s nabitým rozvrhem jí pomalu přestal stačit a nemohla najít nic, co by jí opravdu vyhovovalo. Na začátku letošního roku se tedy rozhodla, že vyrobí plánovací diář, který bude ideální pro ni i pro ostatní ženy. Právě tak vznikl diář MOCER neboli MOje CEsta Rokem.

Při práci na vlastním diáři se Gabriela odrazila od tématu ženské cykličnosti. „Poprvé jsem o cykličnosti ženy slyšela od kamarádky asi před třemi lety. V té době jsem ale brala hormonální antikoncepci a tak jsem proměnlivost fází menstruačního cyklu moc nepozorovala. Když jsem ale hormony brát přestala, najednou jsem zjistila, že to vlastně skvěle funguje, a když jednotlivé zákonitosti beru v potaz, může to mně i mojí rodině hodně usnadnit život,“ popisuje Gabriela. Právě proto do svého diáře zahrnula cyklické stránky, kde si může každá žena poznamenat, kdy se jak cítí, a pak se svou cykličností i řídit a plánovat podle ní (přesto si tento diář můžete vzít i na schůzku, protože tyto stránky můžete díky kroužkové vazbě otočit a zůstanou tak nepozorované).

Kromě již zmíněného prostoru pro poznačení fází ženské cykličnosti diář obsahuje klasický datovaný měsíční přehled, týdenní kalendárium, tematické listy na zapisování postřehů, receptů a tipů, plno dalších listů, kde je místo na poznamenání potřeb v rámci chodu běžné rodiny, prostor na osobní rozvoj nebo třeba vedení deníku vděčnosti, motivační citáty a tipy pro snadnější život. Diář můžete používat zároveň i jako stolní kalendář (v tom je jedinečný a první svého druhu na trhu) a měsíční variantu si dokonce můžete pověsit na stěnu, je variabilní. Nechybí ani místo na psací potřeby nebo kapsa na dokumenty.

Gabriela si diář vymyslela letos na jaře, takže aby stihla jeho realizaci na další rok, měla co dělat. Věděla, že nemá žádný extra plán, ale velkou inspiraci a pocit, že tenhle diář prostě MUSÍ vydat. Narýsovala návrhy, nakreslila ikonky, poptala materiály, vyrobila makety, zajistila tiskárnu i grafiku. I přesto všechno, co bylo třeba zařídit, si dala za cíl hlavně věci netlačit, stejně jako v životě. „Když necháte věcem alespoň trochu volný průběh, většinou dopadnou tak, jak mají. Stejné je to například i s propagací mého produktu. Diáře šly z tiskárny v říjnu a byl problém je umístit do obchodů a e-shopů, na to už bylo pozdě. Ale v pravou chvíli se uskutečnil první ročník papírenského veletrhu MeetPAPÍR a to byl takový odrazový můstek, kde se o diáři dozvěděly první zákaznice a já prodala své první diáře. Pak začaly chodit dotazy, kdy už bude spuštěn e-shop, a to byl další impuls. Stejně tak když jsem chvíli před tiskem napsala Heleně Houdové, jestli můžu použít její citát, ona mi sama nabídla, že by se diář hodil do jejího vánočního balíčku SpiritWoman ZNOVUZROZENÍ pro ženy. To mi otevřelo další dveře. Pomalu se o diáři začíná mluvit a mně každá další zpětná vazba od zákaznic vlévá novou krev do žil a přidává novou energii pro další práci,“ vypráví Gabriela.

Zároveň přiznala, že po vytištění diáře chvíli zažívala i pocity smutku a beznaděje, najednou bylo prostě „hotovo“ a čekala ji tvorba e-shopu a samotný prodej. „Kreativní práce mi chyběla, znovu jsem si potvrdila, že cesta je cíl. V tu chvíli jsem si ale zároveň uvědomila, že teď opravdu musím zabrat a diář dostat k lidem, což byl další motor,“ vysvětluje podnikatelka, jejíž diáře si kupují především ženy – maminky, které si chtějí najít i trochu času pro sebe, začínají podnikat nebo se vrací do práce po mateřské dovolené.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také