Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
K podnikání ji přivedla manželova alergie a touha usnadnit život ostatním ženám
vložila 5.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

K podnikání ji přivedla manželova alergie a touha usnadnit život ostatním ženám

Příběh podnikání Blanky Javůrkové začal jednoduše. Její manžel je alergik, tak se společně snažili vymyslet, jak co nejefektivněji uklízet hladké podlahy, na kterých se drží špína a prach. A i když šlo před dvaceti lety téměř o sci-fi, rozhodli se začít dovážet robotické vysavače, aby bylo (nejen pro ně) uklízení co nejsnadnější.

Od nápadu k prosperujícímu podnikání je dlouhá cesta. Přes den oba chodili do práce, aby se uživili, a po nocích vymýšleli, jak své podnikání s vysavači rozvíjet. Snažili se nezadlužit, začínat pomalu a do podnikání investovali velkou část peněz vydělaných v zaměstnání. „Kamarádi se nám tenkrát dost divili, že do toho jdeme. A co když to nevyjde, ptali se. V tu chvíli jsme to prostě brali tak, že když to nezkusíme, tak to nepoznáme. Pokud by to nevyšlo, tak prostě nikomu nic nedlužíme a přijdeme jen o naše peníze. Za to ta výzva stála,“ vysvětluje Javůrková.

Blanka Javůrková prezentuje své produkty

Snaha manželů byla korunována úspěchem, jejich firma Blakar dnes na českém a slovenském trhu zastupuje 8 značek s robotickými produkty do domácnosti. Hlavním cílem přitom je usnadnit péči o domácnost dnešním ženám. „Každá ušetřená chvilka dokáže zpříjemnit život. Když je žena hodně vytížená, pak je pro ni náš produkt jako stvořený,“ vysvětluje Javůrková.

I když být zaměstnancem má podle Blanky Javůrkové spoustu výhod, už by neměnila. „Pracovní den pro mě nikdy nekončí, s firmou žiju, vstávám a usínám. Je to takový partner, o kterého se člověk stará a důležité je, aby to byl vztah dobrý a kvalitní, aby vás práce bavila, a hlavně musíte věřit tomu, co děláte,“ radí podnikatelka.

Vysavač, který vám může usnadnit život

Její pracovní den začíná ráno poté, co rozveze děti do škol. Vyřizuje došlou poštu, zajišťuje marketingovou podporu partnerům, kontroluje taky dopravu zboží a centrální sklady, nebo řeší se zaměstnanci, co je zrovna potřeba. Následuje pravidelná komunikace s dodavateli, za kterými Blanka Javůrková občas létá i do ciziny. Jediné, co ji trochu mrzí je, že musí pracovat, i když má zrovna dovolenou. „Nemůžu si dovolit neozvat se partnerům, tak to prostě je. Snažím se ale vyřizovat to večer, když děti spí, aby neměly pocit, že pořád pracuji,“ vysvětluje Javůrková, kterou nejvíce těší, že má spokojené zákazníky, kteří se rádi vracejí.

Do budoucna by byla Blanka Javůrková ráda, kdyby to tak i zůstalo. „Přeji si, abychom zůstali stejní jako dnes, abych měla kolem sebe milé lidi, kteří nám s podnikáním každý den pomáhají, a aby zákazníci byli spokojení a slyšela jsem od nich, že je dobře, že mají od nás výrobek, protože jim doma moc pomáhá. Navíc máme další nové nápady na nové produkty, tak uvidíme, kdy je uvedeme na trh,“ uzavírá.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také