Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Oblečení šije na „meeru“. Klářiny šaty z bio bavlny zvednou sebevědomí každé ženě
vložila 24.8.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Oblečení šije na „meeru“. Klářiny šaty z bio bavlny zvednou sebevědomí každé ženě

Klára Meera Stejskalová zúročila svou lásku k módě na 100 %. Vlastní značku udržitelné módy MeeraDesign, která vyrábí oblečení pro ženy z bio bavlny. Cesta k této profesi vedla přes pohyb. Po studiu na FTVS provozovala s kolegyní celých 18 let pohybové studio. Nakonec zjistila, že móda ji láká víc, a tak se rozhodla splnit si svůj sen. Dnes vede úspěšnou značku, která obléká i známé tváře.

Každá zákaznice dostane 100% péči

V roce 2014 jsem začala navštěvovat semináře osobního rozvoje, které mě mimo jiné přivedly mezi zcela nové lidi. Celé to vygradovalo na dovolené s velkou skupinou žen, které mi pomohly uvědomit si, že moje láska k módě a schopnost vidět, co komu sluší, má obrovský potenciál,“ vypráví svůj příběh Klára.

Oblečení, které Klára společně se svým týmem navrhuje, zadává k šití do české dílny. Vše je ušité pouze z bio bavlny. „Moje práce spočívá hlavně v komunikaci s ženami, objevování a ladění jejich stylu oblékání. Poslouchám jejich příběhy a snažím se ukazovat jim možné cesty, jak mít ráda sama sebe,“ vysvětluje. Dodává, že v MeeraDesign si žena nekupuje pouze šaty, ale také pozornost, kterou dostane. „Zakládáme si na 100% péči o zákaznice a možnost cokoliv upravit na „meeru“, podle toho, jak je potřeba,“ říká.

Tento obor si Klára zvolila proto, že módu miluje odmalička. „Během své životní cesty jsem pochopila, že šťastná a zdravá žena rovná se zdravý a šťastný muž, a to se rovná šťastná a zdravá společnost. A já bych si moc přála, aby v takovém světě moje dvě holčičky vyrůstaly,“ dodává dvojnásobná maminka.

Ruku k dílu přiloží i partner, když je potřeba

Podnikání jí umožnilo být svou paní. Nepracuje ale sama, má svůj tým lidí, za který je moc vděčná. „Pracují u mě především ženy, ale když je třeba, tak požádají své muže a i ti přiloží ruku k dílu, včetně toho mého. Každý den za to děkuji a moc si toho vážím. Bez nich by MeeraDesign nemohla růst, a už vůbec ne takhle rychle.“

Největší odměnou jsou pro Kláru spokojené zákaznice, které se mají o trochu raději a cítí se sebevědoměji. Podnikání se věnuje, jak jen jí to umožní její novorozená dcera, která ji teď potřebuje ze všech nejvíc. Klára má ale velkou oporu v rodině a ve svém pracovním týmu. A kde sbírá inspiraci? „Všude kolem mě, na ulici, na ženách, které potkám, všude, kde jsem. A také z rozhovorů s mými drahými kamarádkami a zákaznicemi,“ dodává s úsměvem.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také