Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Oblečení na děti začala šít kvůli plenkování u třetí dcerky, teď si v Anglii otevřela i malý obchůdek
vložila 15.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Oblečení na děti začala šít kvůli plenkování u třetí dcerky, teď si v Anglii otevřela i malý obchůdek

Krisztina se do Anglie vypravila před 13 lety jako au-pairka, po roce tam ale potkala svého nynějšího manžela a založila rodinu. Po narození třetí dcerky se rozhodla používat látkové pleny a tím to všechno začalo.

"Věděla jsem, že budu používat látkové plenky a že bude těžké sehnat oblečení, které bude sedět na její big bum (velký zadeček), a tak jsem si koupila první šicí stroj a zkoušela jsem šít sama. Po pár kouscích mi známí začali říkat, že by také rádi měli něco ušitého," popisuje začátek svého příběhu trojnásovná maminka. Za několik týdnů bylo známých a lidí, kteří projevili zájem o její ušité oblečky víc a víc, a tak se v roce 2015 rozhodla v Anglii registrovat jako drobná podnikatelka. "Nicméně nikdo ze známých látkové plenky nepoužíval, a tak jsem šila i věci na small bums (malé zadečky) a z toho vzniklo jméno mé značky Big Bums Little Bums", vypráví Krisztina.

Na otázku, zda má v Anglii konkurenci a zda je tam šití také tak populární jako u nás, mi sděluje, že šití se tam poslední dobou docela rozšiřuje. "Když jsem ale v roce 2015 začala podnikat, byla jsem jediná duhová víla a na facebooku ani jinde jsem podobné věci neviděla. Teď už je tomu jinak a šije opravdu hodně lidí a konkurence je docela veliká, především ta on-line," dodává. "V UK jsou ale dost drahé látky a já díky možnostem vozím látky z ČR a tedy mám levnější náklady. Proto mohu i konečnou cenu pro zákazníky přizpůsobit a být tak konkurenceschopná."

Tohle je druhá autorská látka Big Bums Little Bums, ze které byla celá kolekce 

Po letech šití se Krisztina dopracovala ke svému snu, přes dvě pronajaté dílny (obrázek níže) a roky práce, se konečně dostala k otevření malého obchůdku se svými výrobky. Jak sama říká: "2. 3. 2019 byl otevírací den mého obchodu a byl to pro mě den magický. Neskutečná podpora lidí z celého městečka mě až dojala. Spousta lidí nakoukla a většina i nakoupila," pochvaluje si podnikatelka soudržnost na malém městě a podporu místních obyvatel, kteří obdivují její šikovné české ručičky. 

V jejím obchůdku nabízí oblečení pro děti, látkové pleny, bryndáčky, pratelné make-up ubrousky a látkové ubrousky pro hygienu miminek. Zároveň ve svém prostoru útulného krámku pronajímá místo pro další rukodělné výrobky, a tak u ní najdete například ručně dělané mašle do vlasů, háčkované věci a jiné hand made výrobky. 

Většina objednávek, které Krisztina přijme jsou stále on-line a je možné si objednat přes její FB stránky, nicméně do ČR zboží nezasílá kvůli příliš vysokému poštovnému.

Na otázku, zda pro sebe a svou rodinu šije všechno oblečení sama, odpovídá, že převážně ano. 

 Její děti Annabelle, Robbie a Carly jsou přímo chodící reklamou na Krisztinino originální oblečení

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také