Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nejtěžší bylo překonat strach, že nevydělám dost, vzpomíná cvičitelka Katka
vložila 14.9.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nejtěžší bylo překonat strach, že nevydělám dost, vzpomíná cvičitelka Katka

Kateřina Machová vystudovala obor ochrana přírody a po škole se tomu i několik let věnovala. Během mateřské dovolené se ale rozhodla, že se k téhle práci už vracet nechce. Absolvovala řadu kurzů pro civičitelky a založila si vlastní značku - Zpátky k pohybu. Vede lekce nejčastěji pro pražské maminky - ať už specializované třeba na poporodní potíže a nebo na dobrou kondici. Věnuje se i strolleringu, kde maminky s dětmi v kočárku nebo na odrážedlech cvičí venku v parku. 

 

Co bylo nejtěžší na rozhodnutí nevrátit se po mateřské do zaměstnání a zkusit se živit sama?

Nejtěžší bylo překročit strach, že příjmy z podnikání nebudou dostatečné, abych zaplatila náklady a byla pak v plusu. Další nejistota vzniká, když onemocníte. Jako lektor cvičení při nemoci sice zůstanete doma a příjmy Vám utečou, lekci zrušíte nebo ji odučí někdo jiný. Bohužel v tomto oboru z tepla domova s horkým čajem nastole pracovat nelze.

Živí vás vlastně váš koníček, nemrzí vás někdy, že se ze cvičení stala práce?

Zatím mám pocit, že čím déle cvičím, tím mne napojení  a interakce s klienty baví víc. Určitě mne nemrzí, že se koníček překlopil do práce. Nyní se mohu více věnovat přípravám hodin, studování podkladů, vymýšlení nového.

Kdo jsou vaši nejčastější klienti?

Nejčastějším klientem je žena ve věkovém rozmězí 28 až 40 let. Převažují maminky

Jaký způsob propagace se vám osvědčil? Co na maminky nejvíc funguje?

V počátcích podnikání před 8 lety se mi osvědčil osobní kontakt, oslovení na hřišti, ulici. Na to ale člověk musí mít čas a letáček pořád v batohu???? Určitě mi v počátcích podnikání pomohla spolupráce s místní radnící, která zařadila lekce pro maminky do zvýhodněné nabídky v programu pro rodiče a děti. V součastnosti mám času méně a hlavně se doba za 8 let posunula. Tak se snažím oslovit maminky přes sociální sítě. Jsem zvědavá, jaké ovoce sociální sítě přinesou.

Jak vaše podnikání zasáhla současná hygienická opatření?

Současná opatření mne zatím neovlivňují, na venkovních lekcích možná maminky spíše přibydou. Na jaře to bylo jiné, to se lekce na měsíc a půl zrušily úplně.

Pouštíte se teď do něčeho nového?

Nově jsem připravila lekce po porodu v počtu 6 maminek, takže si užíváme individuální přístup, kdy mám šanci všechny zkontrolovat opravit, jednoduše potřebuju mít jistotu, že maminky cvičí dobře a neubližují si.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také