Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nalezněte svou vnitřní hodnotu a skutečnou motivaci, radí do podnikání Janka Chudlíková
vložila 16.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nalezněte svou vnitřní hodnotu a skutečnou motivaci, radí do podnikání Janka Chudlíková

Janka Chudlíková je lektorka, koučka a mentorka, která pomáhá lidem k větší životní spokojenosti už i on-line formou videí, webinářů a podcastů. Po 14 letech práce ve velkých firmách se rozhodla z pozice personální ředitelky odejít na vlastní nohu s cílem mít více času pro sebe a svou dceru a dělat to, co je jejímu srdci blízké. Co ji na její práci nejvíc baví? A co by poradila ženě, která se chce taky pustit do podnikání? Čtěte níže.

Jak dlouho podnikáte jako lektorka, koučka?

Letos už kroutím na volné noze sedmnáctý rok.

Co Vás nejvíce na vaší práci baví?

Nejvíc mě naplňuje, když se dovím, že moje práce někomu reálně pomohla zlepšit život. Někdy se to dovím až za léta, když se s někým potkám na školení nebo někde venku. Díky fungování na sítích se to však výrazně posunulo a já dostávám nějaké odezvy téměř každý den. Moje práce není hmatatelná. Nikdy nevíte, kdy se někomu v hlavě něco propojí jinak a ovlivní to pak jeho chování. Taky mě moc baví při koučování ten záblesk v očích klientů, kdy jim něco zásadního o sobě samých dojde. Hodně mě obohacuje i to, že se musím sama stále něco učit a rozvíjet, abych to mohla posílat dál. Je to úžasný pocit, když se živíte šířením dobrých myšlenek a zlepšováním životů lidí.

Janka s Danielou Drtinovou na kurzu “Osobní úklid” 18. 5. 2019

Je to vlastně pro vás práce nebo více poslání, koníček?

Je to pro mne vlastně všechno trojí dohromady. Neumím to oddělit. Živím se tím a ničím jiným bych se živit ani neuměla. Ale zároveň mě to velmi baví a naplňuje. Poslání to pro mne bylo ještě dřív, než jsem se do toho pustila, protože jsem po podobné práci vlastně toužila. Vím, že bych tuto práci do určité míry dělala, i kdybych už žádné peníze na život nepotřebovala. Pomocné profese jsou vždy posláním.

Co Vám podnikání přináší?

Svobodu, která je spojená se zodpovědností. Navíc kreativitu a potřebu se stále posouvat dál. Mám nyní díky on-line aktivitám možnost být více v zahraničí.

Co Vám naopak bere?

Čas i stres. Čím úspěšnější je můj byznys, tím víc závazků to obnáší. Pracuji teď na tom, abych to zredukovala a zachovala nějakou rovnováhu.

Jak často se na Vás obrací ženy, podnikatelky s dotazem o pomoc?

Často. Nejen podnikatelky, ale i zaměstnané ženy. Ženy stojí často před výzvou, jak zvládnout lépe nároky v práci a nalézt životní rovnováhu. Celkově řeší hodně témata kolem vztahů a sebeuvědomění. Máme v sobě program být ty hodné holky a učinit šťastnými všechny kolem nás. Tak nějak na sebe zapomínáme, léta běží a dříve či později se dostavuje krize.

“Snídaně s Jankou 18. 4. 2019 - Žij na plný koule” v pražském Vnitroblocku

Co si myslíte, že by mohlo v rámci osobního rozvoje nejvíce pomoci právě ženám podnikatelkám?

Myslím, že nejdůležitější je, aby nalezly svou skutečnou vnitřní hodnotu včetně pravdivé motivace, proč vlastně podnikají. Potřebují si odpovědět na otázku, zda jejich podnikání není jen plnění očekávání druhých nebo únik od jiných témat a dokazování si vlastní hodnoty. Potřebují se naučit držet pevně svoje vnitřní hranice vůči okolí a naučit se říkat ne, aby našly čas pro sebe.a svou vnitřní rovnováhu. Ženy mají do podnikání přinést určitý klid, empatii a lidské hodnoty.

Rada na závěr, co byste doporučila ženám, které stojí na začátku podnikání a nemají zatím dostatek kuráže se do toho pustit?

Pokud bez pochyb věří své vizi, ať do toho jdou. Přesvědčení je důležité a pomáhá překonat strach z neznáma. Každá změna nás posune dál a něco nás naučí. Zároveň by se neměly bát dělat chyby. Ty zákonitě přijdou. Jde o to se z nich poučit a jít dál. Celkově jde o tu cestu samotnou. I kdyby se měly nechat zase jednou zaměstnat, budou zkušenější, moudřejší, silnější. Ještě jedna rada. Jsem si jistá, že klíčem k úspěchu je schopnost zaměřit se na jednu věc a tu vypilovat k dokonalosti.

Chcete se s Jankou potkat? Můžete už 30. srpna na akci "Snídaně s Jankou". Lístky seženete na Jančině webu jankachudlikova.com.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také