Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nabízí pomůcky, které vedou děti k samostatnosti. Svůj e-shop rozjela na mateřské
vložila 8.5.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nabízí pomůcky, které vedou děti k samostatnosti. Svůj e-shop rozjela na mateřské

Podnikatelské ambice měla Valina Kociánová ještě před tím, než otěhotněla s dcerkou. Rozhodla se rozjet e-shop s oděvy nadměrných velikostí, který provozovala rok. Po narození dcery přemýšlela nad dalším projektem a za velké podpory svého manžela se odhodlala zkusit to znovu a lépe. Na mateřské se začala zajímat o Montessori pedagogiku a ta ji uchvátila natolik, že vznikl další podnikatelský počin, který vede dodnes.

Pomůcky, které vedou děti k samostatnosti

E-shop Samostatné dítě je vlastně taková moje one-woman show, protože si dělám vše sama kromě účetnictví. Zajišťuji logistiku, propagaci, hledám nové dodavatele, plním e-shop zbožím a stále jej vylepšuji, objednávám zboží. Je toho dost,“ vypočítává Valina. V jejím e-shopu najdete vše co se týče Montessori pedagogiky od domácích potřeb, úklidových pomůcek, se kterými mohou doma děti pomáhat, nářadí vhodné velikostně do ruky pro naše nejmenší, ale i výběr didaktických pomůcek a hraček. 

E-shop je částečně pojatý také jako blog, kde se Valina snaží pomoci rodičům s výběrem a sžitím se s novou situací. „Sama se v této oblasti hodně vzdělávám a stal se ze mě doslova knihomol. Vzhledem k mému vztahu k psychologii se také často zúčastňuji různých seminářů a přednášek. Nejlepší učitelkou je mi ale stále má dcera,“ dodává s úsměvem.

Tento podnikatelský směr zvolila proto, že hledala způsob, jak skrze svou práci podpořit nejen sebe, ale i ostatní rodiče. „Čím více se o tuto problematiku zajímám, tak zjišťuji, že než se zaměřovat na dítě, měli bychom se my dospělí zaměřit více na sebe a vyléčení vlastních křivd z dětství,“ míní.

Přiznává, že podnikání obětovala spoustu hodin spánku a večerů a musela překonat několik krizových momentů. „Začátek jsem trochu přepálila, zastavilo mě až mé vlastní tělo a já si musela dávat větší pozor na životosprávu i odpočinek,“ dodává. Na své práci nejvíce oceňuje možnost kreativního vyžití i časové flexibility. Navíc dělá tolik činností, že se nemůže nikdy dostat do stereotypu.

Největší inspirací je Valině její dcera a také všechny rodiče, kteří hledají rady ohledně této problematiky. „Snažím se s nimi mluvit nebo psát o realitě v kontrastu s tím, co denně na internetu vidí a slyší. Čím více se svět na sociálních sítích stává nereálným, tím větší motivaci ke své práci mám,“ dodává.

Rozšíření sortimentu pro celou rodinu

Plánů do budoucna má hodně, ale snaží se postupovat pomalu, krůček po krůčku. „Nejsem moc stavěná na dlouhodobé úkoly a cíle, takže si vše musím rozplánovat na menší cíle. Všechny ale vedou ke stejné vizi. Hodně mi v tom pomáhají dvě mastermind skupiny, kterých jsem součástí, a kde se vzájemně podporujeme,“ říká Valina. V současné době zboží stěhuje do externího skladu, aby měla více času na rozšiřování sortimentu a na své si tak přišla celá rodina. „Spokojené dítě totiž vychází ze spokojené rodiny a rodiče často zapomínají právě na sebe. K většině konfliktů v rodinách totiž dochází z neuspokojení základních lidských potřeb," dodává.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také