Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Mým posláním je pomáhat ženám podnikat, říká Alex John
vložila 12.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Mým posláním je pomáhat ženám podnikat, říká Alex John

Alex neměla jednoduché dětství. Svého otce nikdy nepoznala, vyrůstala s matkou a později otčímem. Byla zvyklá starat se sama o sebe a poradit si v každé situace. Věří, že právě to jí později pomohlo v podnikání. Nepřemýšlet, nečekat a jednat. Vystudovala kosmetický obor, kterému se však nikdy nevěnovala. „Měla jsem hlavu plnou ideálů a chtěla se prosadit. Byznys – to bylo to, kam mě srdce táhlo,“ říká. Nastoupila do firmy svého manžela, kde získávala zkušenosti, aby mohla rozjet své vlastní podnikání.

Zkoušela jsem svoje první projekty a zažívala také první zklamání

„V manželově firmě se na mě dívali zpočátku skrz prsty. Ale neměla jsem nic zadarmo. Musela jsem na to jít pěkně po americku a vypracovat se. Začala jsem zkoušet své projekty a přišly první pády,“ popisuje své kariérní začátky Alex.

Začala podnikat v internetovém byznyse, o kterém ale nic nevěděla. „V té době mi bylo 23 let, moc jsem toho neuměla a věřila, že to nějak půjde,“ vzpomíná. Spustila pracovní portál a chtěla vyplnit mezeru na trhu. V té době bylo jen pár velkých hráčů a v tom viděla svou příležitost.

Po necelých dvou letech tvrdé práce a bezesných nocí jsem tenhle podnikatelský pokus ukončila.

„Měla jsem velké vize, ale realita byla jiná. Dnes zpětně vidím, kolik jsem udělala chyb,“ říká. Brzy se však zrodil další nápad. V rámci firmy potkávala jen muže, ženy podnikatelky k nim chodily minimálně. A když se nějaká objevila, měla dostatečné sebevědomí. „Bylo to právě tehdy, když jsem přemýšlela o tom, že napíšu knihu o podnikání pro ženy. V té době jsem už měla vystudovanou školu, obor MBA Leadership, a díky několikaleté praxi měla co nabídnout.

Rozhodla jsem se ženám pomáhat rozjíždět podnikání

Zlom přišel ve chvíli, kdy její kamarádka chtěla začít podnikat. „Byla nadšená, uměla skvěle péct dorty, ale pak se rozhodla do podnikání nejít, protože nevěděla, jak na to,“ říká Alex. Rozhodla se tedy, že své kamarádce s podnikáním pomůže. „Využila jsem svých zkušeností a společně to šlo jak po másle. S radostí jsem sledovala všechny její úspěchy. A to rozhodlo. Budu pomáhat ženám s jejich podnikáním,“ dodává s úsměvem.

Alex napsala knihu „Sama sobě šéfem“, která poskytuje řadu návodů a tipů, jak podnikat. V roce 2010 společně s manželem založila firmu Meriglobe Advisory House, ze které je dnes mezinárodní společnost se sídlem v Londýně.

Práci mám dnes rozdělnou na dvě části

V současné době Alex pracuje částečně pro rodinnou společnost Meriglobe Advisory House, kde se stará o portfolio svých klientů, řeší akvizice i strategie a rozvoj do světa. Ve druhé části vystupuje sama za sebe. „Věnuji se ženám a rozvoji jejich podnikání, a to hlavně osobními konzultacemi, workshopy nebo pomocí online video kurzu Sama sobě šéfem aneb Podnikatelkou na 30 dní,“ říká.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také