Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Monika s Markétou začaly podnikat na mateřské. Produkty, které nabízí, používá i vévodkyně Kate
vložila 12.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Monika s Markétou začaly podnikat na mateřské. Produkty, které nabízí, používá i vévodkyně Kate

Markéta s Monikou se společně pustily do podnikání, když byly obě na mateřské dovolené. Rozjely byznys Made for moms, který se zaměřuje na hýčkání budoucích maminek. „Už v těhotenství jsme zjistily, že nastávající maminky dostávají hlavně dárky pro děti, což je škoda. Od narození miminka se všechno točí okolo něj, tak proč občas nerozmazlit i tu, která se o něj stará,“ popisují svůj nápad podnikatelky, které z Velké Británie do Čech dováží třeba značku kosmetiky Bloom and Blossom, kterou oficiálně používá vévodkyně Kate. Z kosmetiky a dalších produktů pak vyrábí dárkové balíčky.

Nápad vznikl na jedné procházce s kočárky v oboře Hvězda. Pak už šlo všechno rychle – založení společnosti, výběr dodavatelů i tvorba e-shopu. Podnikání ve dvou si obě pochvalují, právě díky tomu zvládly náročný rozjezd. Zároveň spojily síly, protože s omezeným rozpočtem, kdy financovaly projekt pouze z vlastních úspor, si musely takřka všechno udělat samy. „Náš rozpočet byl od začátku daný a velmi omezený, u každé koruny jsme musely opravdu zvážit, kam ji budeme investovat. Díky tomu, že jsme dvě, máme i různé přátele a známé, kteří nám taky moc pomohli,“ vysvětluje Monika.  Zatímco Markéta pochází z prostředí marketingu, a může se tak starat o sociální sítě nebo propagaci, Monika má zase zkušenosti v oblasti financí a stará se i o distribuci zákazníkům.

Monika (vlevo) a Markéta (vpravo)

Kromě náročného začátku, kdy pracovaly s malými dětmi a tudíž po nocích, se musely vyrovnat i s další překážkou – Markéta se kvůli manželově práci přestěhovala do tisíce kilometrů vzdáleného Seattlu. „Mohlo by se zdát, že je nemožné skloubit život několik tisíc kilometrů daleko s podnikáním, ale každá se věnujeme ve firmě trochu jiným činnostem a moje práce mi umožňuje pracovat na dálku,“ popisuje Markéta. S Monikou se tak v Česku vídají jen příležitostně, zbytek musí vyřídit přes telefon a internet.

„Důležité je nebát se předsudků, že podnikání ve více lidech vede k problémům. Když máte někoho, kdo vás doplňuje, a jste k sobě na 100 % otevření, tak to není problém,“ říká dnes Markéta a Monika ji doplňuje: „Pokud ve svůj projekt věříte, nejdete do podnikání primárně jen kvůli zisku a dáte do toho vše, máte velkou šanci na úspěch.“

Do budoucna si obě přejí zůstat u podnikání i po mateřské, až děti odrostou. Chtějí ho tedy především stabilizovat a dále rozšiřovat portfolio produktů a doplňkových služeb. Na řadu pak možná přijde i expanze do okolních států.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také