Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ekologické a minimalistické. Mirka vyrábí originální balicí potřeby z recyklovaného papíru
vložila 5.12.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ekologické a minimalistické. Mirka vyrábí originální balicí potřeby z recyklovaného papíru

Dlouhé roky pracovala Mirka Poráčová v marketingu a moc ji bavilo vytváření marketingových kampaní. Když se jí narodily děti, potřebovala více volného času, a tak začala pracovat v tiskárně, kterou před mnoha lety založil její manžel. Přestože ji i tato práce naplňovala, po čase toužila po něčem vlastním, a tak vznikla značka Be Nice.

Kreativního ducha uplatnila na 100 %

S přibývajícími zkušenostmi jsem vedle zakázek začala hledat něco víc, a to mě přivedlo k touze vyrábět věci z recyklovaného papíru a spojit tak vše, co mám v sobě – kreativitu, lásku k přírodě a znalost polygrafie,“ vypráví Mirka.

Značka Be Nice je poměrně nová, Mirka ji založila na počátku letošního roku a vyjma toho se podílí na chodu rodinné tiskárny A.R. Garamond. A v čem přesně Mirčino podnikání spočívá? „V Be Nice vymýšlíme, vyrábíme a prodáváme české designové balicí papíry, krabičky a vše ostatní na balení vánočních dárků. Vše navíc ekologicky na recyklovaném papíře. Design všech výrobků navrhla mladá talentovaná ilustrátorka Bára z Nikolajky, s e-shopem mi pomáhá můj kamarád Radek Průša a každodenní chod e-shopu zajišťují kolegyně z tiskárny,“ vysvětluje.

Mirka přiznává, že to nebylo a není úplně snadné, protože pracuje v mužském oboru s lidmi na různých úrovních. „Musela jsem více porozumět mužskému přístupu, hlavně v případě vyjednávání podmínek. Ke všemu ale přistupuji s heslem: Co tě nezabije, to tě posílí. Těžší situace ale vnímám také jako přínosné, protože jejich zdárné vyřešení vždy posune člověka o kousek dopředu,“ říká Mirka.

Rodina je pro mě velkou oporou, říká podnikatelka

Na její práci ji nejvíce baví pozitivní týmová spolupráce a pocit dobře odvedené práce. Inspiraci sbírá Mirka všude kolem sebe. „Vnímám, co se děje ve světě, a inspiruji se také zajímavými osobnostmi.“ Do budoucna by se ráda věnovala rozvoji své značky, protože vše je teprve na počátku. Kromě podnikatelky je její nejdůležitější rolí matka a manželka.

Jak ale skloubit časově náročnou, i když flexibilní práci s rodinným životem? „Mám velice vstřícného manžela, se kterým si péči o domácnost a děti dělíme. Děti jsou už samostatnější a nejstarší dcera je mi velkou oporou. Zrovna minulý týden jsem byla na konferenci mimo Českou republiku a po návratu jsem našla krásně uklizený dům, bylo vypráno, vyžehleno, nakoupeno, a dokonce vánočně vyzdobeno. Je pravda, že jsme se k tomu museli dopracovat, ale stálo to za to. Vím, že si mé děti v životě poradí. K našim třem dětem jsme měli to štěstí mít slečnu v hostitelské péči, ta již studuje vysokou školu, dcera Tereza mi zase pomáhá s komunikací Be Nice,“ říká s velkou radostí Mirka a dodává, že bez podpory rodiny by to bylo mnohem těžší.

Foto: archiv Mirky Poráčové

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také