Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
I při sportu vám to může slušet. Podnikatelka Martina nabízí funkční dámské oblečení, ve kterém vyniknou ženské přednosti
vložila 28.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

I při sportu vám to může slušet. Podnikatelka Martina nabízí funkční dámské oblečení, ve kterém vyniknou ženské přednosti

Po škole nastoupila Martina do veletržní správy, kde se starala o zahraniční vystavovatele veletrhu elektrotechniky a elektroniky. Tato práce ji hodně naučila. Po několika letech zatoužila po změně a nastoupila do nadnárodní společnosti na pozici specialisty marketingu a vnitřní komunikace. Následovala mateřská a dovolená a náhoda tomu chtěla, že se objevil podnikatelský nápad, který Martina Prokopová záhy zrealizovala. Maminka dnes 7leté holčičky založila značku českého sportovního oblečení LASOUL. Oblečení je určené pro ženy, které rády sportují a chtějí u toho vypadat dobře.

Na mateřské si začala užívat cykloturistiku a cestování naplno

Když jsem odešla na mateřskou, začala jsem si naplno užívat cykloturistiky a cestování. Dceři jsme pořídili cyklovozík a poznávali krásy Čech a Moravy. Založila jsem si i blog a začala dávat tipy na cyklovýlety online. Blog se líbil a všiml si ho i šéfredaktor časopisu o elektrokolech. Slovo dalo slovo a já přispívala pravidelnou rubrikou o cestování,“ vypráví Martina svůj příběh. S cyklistikou je spojeno i sportovní oblečení a Martina zjistila, že to, co je na trhu dostupné, ji neoslovilo ani jí nesedělo. „Rozhodla jsem se pro vlastní značku sportovního oblečení pro ženy, které chtějí i při sportu vypadat dobře,“ pokračuje Martina. Svou značku nazvala LASOUL.

Její oblečení je určené pro sportovně založené ženy a dívky, které milují jízdu na kole, koloběžce, in-line bruslích nebo rády běhají. „Mým cílem bylo vyrábět oblečení, ve kterém vyniknou ženské přednosti, ale zároveň bude plně funkční a pohodlné. Například sportovní tričko, které má vyladěný střih a lichotí postavě. Zakládám si na originálním designu, kvalitních materiálech a zpracování,“ popisuje své podnikání Martina. Svou značku založila vloni, vše je zatím v počátcích, ale už nyní plánuje sortiment postupně rozšiřovat. „Letos nabídku doplní kraťasy na horské kolo a legíny,“ dodává.

Sportovní oblečení může být sexy

Podnikatelský záměr ve sportovním oboru vyplynul Martině zcela přirozeně. Svůj volný čas tráví ráda aktivně, i když sama přiznává, že není žádná profesionální cyklistka. „Kolo je pro mě zábava a koníček, navíc si jízdou na kole skvěle odpočinu,“ vysvětluje. Zpočátku to však nebylo snadné. Martina neměla žádné zkušenosti v oboru, do podnikání se vrhla pouze s velkým odhodláním a nadšením pro věc. „Stálo mě hodně sil a času dostat relevantní informace o materiálech, šití, návrzích. Pokud nevyrábíte ve velkých objemech, většina lidí vás odmítne,“ popisuje podnikatelské strasti Martina.

I přes pár slabých chvilek však podnikání vzdát nechtěla a je za to ráda. Sportovní oblečení vyrábí pouze v České republice, využívá práci lokálních dodavatelů a švadlen. „Pestré barvy, jejich kombinace a originální vzory jsou poznávacím znamením kolekcí LASOUL. Se svými zákaznicemi zůstávám dál v kontaktu a naslouchám jim,“ říká.

Největší odměnou je pro Martinu zpětná vazba od zákaznic. „Každé milé slovo mě utvrzuje v tom, že cesta, kterou jsem se vydala, má smysl. Baví mě celý proces od návrhu designu po odeslání zboží zákaznici,“ uzavírá mladá maminka.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také