Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ochutnala čokoládu, které nelze odolat. Na mateřské ji začala vozit z Nizozemska
vložila 20.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ochutnala čokoládu, které nelze odolat. Na mateřské ji začala vozit z Nizozemska

Všechno to začalo, když se Markétě narodil syn Jonáš. Hodně ho tehdy nosila v šátku a jeden si objednala až z Holandska. A jako poděkování za objednávku jí přišla i čokoláda – mléčná s tureckým medem. Markétu naprosto uchvátila. A když zjistila, že se v Čechách nedá koupit, rozhodla se, že se pro ni s přítelem vydají. Přibrali si tenkrát i objednávky od kamarádů a odtud byl jen krok k vlastnímu e-shopu Pro mlsouny, který si v zápětí otevřeli.

Markétu tak čekalo kolečko zařizování toho nejnutnějšího, co pro svůj e-shop potřebovala. Musela si třeba zjistit všechno o skladování a zajistit vhodné prostory, což prý bylo nejsložitější. „Následovalo překládání složení čokolád, které jsem dělala po nocích dva měsíce, zatímco syn spal. Taky bylo třeba krásně nafotit produkty a všechny jejich specifika – některé čokolády jsou třeba posypané ingrediencemi, další jsou neobvykle tvarované,“ vysvětluje Markéta Mašterová, která má v nabídce svého e-shopu třeba čokoládu s příchutí popcornu nebo moruše či praskajícího cukru.

Čokolády z nabídky e-shopu Pro mlsouny

Začít s podnikáním na mateřské je náročné, ale podle Markéty se to dá zvládnout – zejména když si umíte říct o pomoc. „Maminka mi pohlídá syna, když jedeme do Holandska pro zboží, jedna kamarádka mi pomáhá s účetnictvím a další mi zase nafotí čokolády přesně tak, jak potřebuji,“ pochvaluje si Markéta.

Jak dnes mladá podnikatelka a maminka tříletého syna klidně přiznává, podnikání si představovala jako Hurvínek válku. I přesto by ale neváhala a klidně do něj šla znovu. „Je to nesmírně náročné i proto, že jsem perfekcionista a potřebuju mít vše na 100 %. Ale jsem pracovitý člověk, nedokážu v klidu sedět a všechno mě to neskutečně baví – od naskladňování až po správcovství sociálních sítí,“ popisuje Mašterová.

Markéta s přítelem a synem

Její den se točí okolo syna a čokolád. Ráno vstanou, společně se nasnídají a Markéta vytiskne nové objednávky. Poté procházkou zamíří do skladu, kde Markéta čokolády zabalí a předá je dopravci. „Potom zamíříme domů, dáme si oběd a na chvíli odpočíváme. Když přijde z práce partner, já ještě odcházím na brigádu – odpovídám na maily a řeším reklamace jednoho z věrnostních programů,“ vysvětluje Markéta.

Do budoucna by si přála, aby nemusela tolik řešit finance a méně se strachovala o to, co bude. I když si peníze na start nepůjčila a investovala ze svého, každý měsíc stejně potřebuje poplatit to nejnutnější. „Časem bych samozřejmě chtěla i více rozjet e-shop a případně i kamennou pobočku,“ uzavírá podnikatelka, která si chce i do budoucna uchovat osobní přístup, za kterým se zákazníci vracejí.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také