O ženách, které dělají to, co milují
Lucie začala podnikat na mateřské, do podnikání zapojila i děti
vložila 24.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lucie začala podnikat na mateřské, do podnikání zapojila i děti

Lucie Šálená před mateřskou pracovala jako obchodní analytik ve velké společnosti. V té době by neměnila, byla svobodná a bezdětná. Jenže s mateřstvím a dětmi se její priority změnily. Trávit večery v práci už nepřipadalo v úvahu. Volba tedy padla na podnikání, ve kterém Lucie skvěle uplatnila analytiku, kterou se naučila v zaměstnání, a zároveň zúročila nové koníčky. Právě tak začala s budováním značky Chytrá opička, pod kterou prodává dřevěné, kreativní a vzdělávací hračky pro děti.

Lucie se svými dětmi

„Využila jsem mé společné vášně s dětmi – hraní si. Vždycky jsem jim moc ráda vybírala krásné netradiční hračky, které nebyly v Čechách moc k sehnání. Spousta kamarádek se ptala, odkud hračky máme a mě napadlo začít je nabízet i dál,“ popisuje Lucie prvotní nápad. Pak už následovala realizace. Lucie si vyhradila místo v obývacím pokoji, kde hračky uskladnila. Vytvořila jednoduchý e-shop, naplnila ho zbožím a netrpělivě čekala na objednávky. „Když po dvou týdnech žádná nepřišla, došlo mi, že to nebude jen tak, jak hlásají reklamní slogany poskytovatelů eshopových řešení á la založte e-shop a hned vydělávejte,“ popisuje podnikatelka.

Rozhodla se tedy, že pokud chce s podnikáním pokračovat, bude muset hodně zabrat. „Začala jsem studovat SEO, online marketing, založila profily na sociálních sítích, blog, naučila se pěkně fotit, točit videa a za chvíli jsem měla radost z prvních objednávek. Postupně jsem se z části obýváku musela přesunout do samostatné místnosti. Po třech letech fungování e-shopu už to nešlo udržet ani v té jedné místnosti a přesunula jsem fungování celého obchodu do externího skladu a kanceláře,“ vysvětluje své akční kroky Lucie.

Lucii s podnikáním často pomáhají i děti

Lucie vložila do podnikání spoustu energie, která se po letech začíná vracet. Na začátku svého byznysu ale výhody podnikání příliš nevnímala. Nevydělávalo a ani jí neposkytovalo požadovanou svobodu, protože pracovala skoro pořád. Dnes už to ale vidí jinak. „Na e-shop už nejsem sama a spoustu věcí jsem delegovala. Nemusím tedy už balit každý balíček sama, starám se o sociální sítě, komunikaci se zákazníkem a celkový chod obchodu. Mohu tak pracovat v podstatě odkudkoliv, jen musím být neustále online. Velkou nevýhodou je samozřejmě nestálý příjem. Nikdy nevíte, co se stane a kolik hraček prodáte další měsíc, i když plány mohou být jakkoliv pozitivní,“ upozorňuje dnes.

S podnikáním jí pomáhají i děti. Nadšeně testují hračky, fotí a natáčí s ní videa. U balení balíčků z e-shopu se zabaví celá rodina. Dcera Eliška účtuje na své dřevěné pokladné a syn Péťa šťítkuje a připravené objednávky odváží svou tatrovkou. Lucčino podnikání nezastavilo ani třetí miminko, které rovněž pracuje s ní, i když zatím jenom z nosítka.

Před pár dny si Lucie nechala registrovat ochrannou známku a začíná vyrábět vlastní hračky a vzdělávací pomůcky pro děti. Pod vlastní značkou plánuje příští rok vydat tři nové hry a dvě didaktické hračky. Každé ženě, která podniká nebo podnikání do budoucna plánuje, by poradila především brát věci s nadhledem a neřešit malichernosti.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také