Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Látkování ji přivedlo k podnikání. Maminka dvou dětí začala šít vlastní plenky a dětské oblečení
vložila 25.2.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Látkování ji přivedlo k podnikání. Maminka dvou dětí začala šít vlastní plenky a dětské oblečení

Chtěla se věnovat ruštině, kterou vystudovala. Po studiích nastoupila do lázní Klimkovice jako delegátka pro ruskou klientelu, ale její kariéra skončila rychleji, než čekala. Velmi rychle totiž otěhotněla. Dítě změní život každé mamince, ale pro Simonu to byla hned dvojitá změna. Při přebalování dcery se jí zrodil v hlavě podnikatelský nápad v podobě výroby látkových plen. Po dceři se jí brzy narodil syn a musela si vybrat, zda bude matka na plný úvazek, nebo rozdělí svůj čas mezi děti a firmu. Zvolila druhou variantu.

Výběr látkových plenek se pro mě stal doslova vášní

U Amálky jsem používala moderní látkové pleny, protože jsem nechtěla zemi zamořovat zbytečným odpadem a balit své dítě do chemických jednorázových plen. Brzy se z toho stala doslova vášeň. Bavilo mě vybírat příjemné materiály, různé barvy a neokoukané vzory a přemýšlela jsem, že bych mohla začít šít vlastní,“ vypráví Simona.

Podnikat začala krátce po narození dcery, ale brzy otěhotněla znovu. Věřila, že druhé miminko bude stejně tak hodné jako první a zvládne skloubit práci i děti. „Po extrémně hodné Amálce se mi narodil hodně náročný syn Kája. Byly chvíle, kdy jsem si sáhla na dno. Málo spánku, časté kojení, nošení, přebalování, do toho péče o Amálku, netrpělivé zákaznice,“ vzpomíná Simona na nelehké chvíle svého podnikání.

Naštěstí kolem sebe měla lidi, kteří jí pomohli a ustála to ona i firma. Značku s plenkami pojmenovala Yháček. „Jenže plenky brzy přestaly našim zákaznicím stačit. Chtěly po nás také tepláčky, čepičky, slintáčky, funkční oblečení, doplňky pro nošení dětí. A tak malá dílnička vyrostla v malý obchůdek, ze kterého se později stal větší obchod,“ vypráví s nadšením o firmě, která úspěšně funguje už pátým rokem.

Z malé dílničky se stal větší obchod, který stále roste

Abychom dosáhli na lepší ceny, museli jsme odebírat větší množství látek. Část z nich jsme nabídli k dalšímu prodeji. Zájem o ně byl překvapivě velký. Nyní nabízíme tisíce produktů a s každým dalším náklaďákem řešíme otázku, kam s ním. Větší obchod v centru Ostravy už je nám také malý,“ říká Simona, jejíž hlavní pracovní náplní je zajistit, aby firma fungovala, jak má. „Dělám od všeho něco. Koriguji výrobu, objednávám zboží, řeším marketing a reklamu, starám se o velkoobchodní zákazníky a řeším nestandardní problémy maloobchodních klientů,“ popisuje.

Maminka dvou dětí je šťastná, že se jejímu podnikání tak dobře daří. Přiznává, že široká nabídka zboží a snaha vyhovět všem zákazníkům se stane po čase nereálnou. „Postupně jsme se začali profilovat do určitých oblastí a specializujeme se především na oděvní látky pro děti a maminky. Velmi oblíbené je naše softhellové zboží Yháček, ale také látkové plenky, kojící mikiny, sukýnky pro mámy i jejich dcery, pohodlné dětské tepláčky, ergonomická nosítka, a dokonce nabízíme i barefoot botičky,“ říká.

Simona má kolem sebe tým lidí, na který se může vždy spolehnout. „Moje první zaměstnankyně, paní Lena, je se mnou od začátku a je to srdce firmy,“ říká s nadšením. Dále pro ni pracují švadlenky, holky na prodejně, ve skladu, externě vypomáhá i její muž. Sama však přiznává, že hlavní motivací začít podnikat byly její dvě děti.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také