Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Krize k ní přivedla nové zákaznice. Nikola se s originálními vázami a mísami prosadila i v USA.
vložila 27.4.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Krize k ní přivedla nové zákaznice. Nikola se s originálními vázami a mísami prosadila i v USA.

Nikola Korčáková odjakživa miluje umění a starožitnosti. Její království je na pražských Vinohradech, kde má Dílnu K16 s obchodem a galerií. Vyrábí mísy a vázy originální a pracnou technikou decoupage, pořádá tu výtvarné kurzy pro děti i dospělé a vystavuje i nábytek, který renovovala. I když teď kvůli pandemii koronaviru musela všechny kurzy zrušit, o její vlastní výrobky je větší zájem než dřív. 

 

Jaká byla vaše první myšlenka po vyhlášení nouzového stavu?

Přemýšlela jsem, jakým způsobem by mohl obchod i nadále fungovat, i když nepovedu kurzy, které jsem měla na dalších několik měsíců předem rezervované. Zaměřila jsem se tedy na prodej mé vlastní tvorby a na to, že bych připravila i on-line kurzy pro nadšence decoupage techniky. 

 

Jak se daří vašemu podnikání za časů koronaviru?

Díky sociálním médiím se mi podařilo začít prodávat výrobky do Ameriky a do Anglie, kde mne oslovili se zájmem o výrobu decoupage misek na zakázku. Můj obchod tak není závislý jen na kurzech, které organizuji pro děti a dospělé a mohu i tak nadále celkem dobře fungovat.

 

Přežije váš projekt tuhle krizi? A co si z ní odnese?

Věřím, že ano. Za poslední dobu se mi ozvaly zákaznice, které díky nouzovému stavu, by se rády věnovaly něčemu novému, na co dříve nebyl čas. Jednou z těch věcí je právě decoupage technika, na kterou se specializuji. 

 

Kdo vás nejvíc podržel a je naopak něco, co vás zklamalo?

Nejvíce mne podržela rodina a můj muž, který mi dost často opakuje, že všechno jde, když se chce. Nějaké nečekané zklamání naštěstí nebylo žádné.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také