Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Každá asistentka může být nejlepší a každý šéf by to měl ocenit, říká Kristýna, která založila Šéfův svět
vložila 4.12.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Každá asistentka může být nejlepší a každý šéf by to měl ocenit, říká Kristýna, která založila Šéfův svět

Práci asistentky si sama vyzkoušela a dobře ví, co to obnáší. Bohužel tato pozice bývá velmi často podhodnocena. Kristýna Stoklásková se rozhodla založit projekt, který asistentkám pomůže najít nejen dobré místo, ale pozvedne jejich prestiž.

Práci asistentky milovala

Po projití vedoucí funkce pro jednu koučovací firmu, kde jsem asistentku dva roky měla, jsem se rozhodla založit svou HR agenturu specializovanou pouze na asistentky,“ vypráví svůj příběh Kristýna. Vystudovala hotelovku a její cesta vedla od servírky po provozní hotelu. Po vysoké škole pak působila jako asistentka, která se vypracovala na manažerku. „Jsem hodně multifunkční a rychle se učím. Mám ráda ocenění a nesnesu, když je někdo nefér vůči ostatním a nenapravuje své chyby,“ dodává.

Přiznává, že není z lidí, kteří by si odjakživa říkali, že podnikání je jejich cílem. Do 32 let byla zaměstnaná a byla přesvědčená, že je to ta nejlepší cesta. „Milovala jsem práci pro svého bývalého šéfa. Vše mě naučil, bez něho bych nebyla tam, kde jsem dnes. Pracovali jsme spolu na den přesně pět let a já pak dala výpověď. Nevěděla jsem, co se mnou bude, ale zároveň jsem si byla jistá, že chci pomáhat lidem se rozvíjet,“ pokračuje Kristýna.

Jak být nenahraditelnou asistentkou

Když se jí kamarádka zeptala, v čem je nejlepší, ihned odpověděla, že jako asistentka. A v tu dobu se jí v hlavě rýsoval projekt. „Ze začátku jsem chtěla změnit celý svět asistentek, všechny je vzdělávat, propojovat a rozvíjet. Poptávka po nich byla ovšem mnohem větší než po školeních, a tak se mou hlavní pracovní náplní stal jejich nábor,“ vysvětluje cíl svého projektu, který založila v roce 2016.

Postupně vznikaly tři projekty. HR agentura na asistentky Šéfův svět, celostátní ocenění Asistent/ka roku a konference Svět asistentky. „Šéfův svět je o náboru asistentek do firem, jejich následném mentoringu a zaškolení. Současně dělám kurzy pro veřejnost, jak být nenahraditelnou asistentkou, a kurzy pro šéfy a šéfky, jak s asistentkou efektivně spolupracovat a nenechat ji odejít,“ vysvětluje.

Asistentka roku je projekt, který má pomoci zvýšit této pozici prestiž, a to se podařilo pomocí soutěže. „Hřeje mě na srdci, kolik lidí celou myšlenku podporuje, od partnerů, kteří darují výhry, po společnosti, které asistentky do soutěže nominují,“ říká.

Asistentka je malý leader

Letos v září jsme se Zdenkou Vostrovskou založily konferenci pro asistentky, protože se osobně domnívám, že se na asistentky a jejich rozvoj ve firmách někdy zapomíná. Že se musí vzdělávat i jinou formou, než je školení o image a písemnostech. Asistentka je malý leader, a tak k tématům na konferenci přistupujeme,“ vysvětluje Kristýna.

Do budoucna má mnoho plánů. „V hlavě mám už dva roky americkou certifikaci asistentek, ale letos jsem ji nestihla. Těším se, až sem přivezu nová témata ze zahraničí. Pak promýšlím nový kurz 'Asistentka 5.0.', ale nejsem si jistá, jestli šéfové už dorostli do stadia, kdy jejich asistentka je jejich opravdický partner. Nově od září stavím weby, takzvaně si stavím další nohu svého podnikání.“

O tom, že je Kristýna nesmírně aktivní, svědčí nejen celá řada podnikatelských aktivit, ale také fakt, že nyní studuje na Vyšší odborné škole publicistiky. V dubnu příštího roku se pak můžeme těšit na další vyhlášení Asistent/ky roku. I v tomto ročníku plní soutěžící čtyři úkoly. Píší svůj příběh, organizují akci, mají pohovor s porotou a nakonec v týmové hře prokazují své dovednosti. Na galavečeru pak v tandemu se svým šéfem představují svou spolupráci a úspěchy. Nominace do soutěže jsou až do konce ledna.

Foto: archiv Kristýny Stokláskové

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také