O ženách, které dělají to, co milují
Karolína otevřela relaxační studio, ve kterém se dospělí i děti učí naslouchat svému tělu
vložila 30.11.-0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Karolína otevřela relaxační studio, ve kterém se dospělí i děti učí naslouchat svému tělu

Jsem člověk, který chce žít a nechat žít. Snažím se napomoci, aby byl svět místem, kde budou všichni šťastní. Vím, že je to idealistické, na druhou stranu, proč nemít vysoké cíle,“ říká o sobě Karolína Havelková. Vystudovala střední pedagogickou školu, diplomovaného specialistu v oborou sociální práce a sociální pedagogika a nyní si na Karlově Univerzitě dodělává bakaláře v oboru sociální pedagogika. V roce 2016 se rozhodla podnikat, a protože miluje práci s dětmi a lidmi obecně, rozhodnutí bylo snadné.

Působím jako trenér plavání a volnočasový pedagog v Domově dětí a mládeže. Nedávno jsem otevřela Relax Studio Troja v Praze, které poskytuje služby v oblasti saunování dětí s rodiči, ale i dětí bez rodičů. Kromě toho zde najdete privátní saunu pro dospělé, můžete se nechat namasírovat, využít poradenskou činnost pro rodiče, kteří čekají miminko, nebo se jim děťátko právě narodilo,“ popisuje Karolína, která nyní projednává spolupráce s dalšími profesionály. „Mým cílem je vytvořit studio, které bude poskytovat komplexní služby v oblasti zdravého životního stylu,“ upřesňuje.

Důležitou součástí studia je právě poradenství, které se týká dětí - správné manipulace s novorozenci, cvičení s miminkem, podněcování miminka ke správnému vývoji. Poradenství zdravého životního stylu pro rodiče i děti, prevence bolesti zad a hlavy a mnoho dalších. „Spolupracuji s plaveckým klubem, kde poskytuji lekce plavání pro rodiče s dětmi,“ dodává. Od ledna má v plánu provozovat vlastní plavecké kurzy v aquacentru Šutka v Praze Kobylisích.

Relaxační studio Troja poskytuje lidem možnost relaxace, která je v dnešní době tolik potřebná. „Našimi klienty jsou děti, dospělí i rodiče s dětmi. Chci lidem nabídnout služby, díky kterým si uvědomí, jak je důležité naslouchat svému tělu. Stejně tak je třeba umět se napojit na dítě. Tuto vrozenou dovednost můžeme díky saunování stále rozvíjet,“ uvádí přednosti saunování Karolína.

Podnikání jí přineslo především samostatnost a možnost skloubit práci se studiem. „Hlavním impulsem však byla potřeba změny. Příležitost ukázat lidem, jak je důležité starat se o sebe, své okolí a podporovat své děti v tom, co je baví a zajímá. V rámci svého podnikání se zaměřuji na člověka jako individualitu. Každý je jedinečný a má své potřeby, přání, cíle, zájmy a talent,“ říká.

Do budoucna plánuje rozšířit své pole působnosti. Jakmile se studio rozjede, chtěla by se zaměřit na podporu sebevědomí u dětí prostřednictvím jejich volnočasových aktivit. „V rámci relaxačního studia bych ráda spolupracovala s nadanými dětmi. Děti budou moct svůj talent předvést ve studiu. Produkce by měla být prezentována prostřednictvím webového portálu,“ pokračuje Karolína ve výčtu svých plánů. Výtěžek z aukce půjde do neziskového sektoru, který se zabývá preventivní činností a podporou nadaných dětí. „Ale to je zatím pouhá myšlenka, kterou bych ráda časem proměnila v realitu,“ dodává.

Nabízí se otázka, jak plánuje jednotlivé činnosti. „Můj časový harmonogram je jako akvárko. Nejprve do něj naskládám ty největší kameny, následují středně velké oblázky a nakonec písek. Díky tomu jsem schopná stihnout vše, co si na daný den, týden, měsíc i rok naplánuji,“ uzavírá Karolína. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také