Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
K bytovému designu ji přivedla nemoc i láska. Teď radí, jaká je barva letošních Vánoc
vložila 20.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

K bytovému designu ji přivedla nemoc i láska. Teď radí, jaká je barva letošních Vánoc

K podnikání ji nejdřív přivedla nemoc, která ji přiměla být víc doma. A tak si Šárka Průšková udělala rekvalifikační kurz na manikúru. A věnovala se tomu 15 let. Ke změně odboru ji přivedl manžel, který podnikal ve stavebnictví. A protože ráda zdobí nejen nehty, ale i domácnosti, rychle si v rámci rodinného byznysu našla místo interiérové designérky. Podle jejích rad si můžete doma vykouzlit kouzelnou vánoční atmosféru.
 
 
Jak vyzdobit svůj domov pro nadcházející Vánoce? Jaké jsou teď trendy?
 
Začínají se vracet zlaté doplňky, atmosférou nabitá světýlka i vkusné tmavé barvy na ozdobách a  dekoracích. Návrháři se shodují ne jen v módě, ale i ohledu k přírodě. Proto jsou módní vánoční ozdoby ze dřeva, papíru, skla, keramiky a přírodních látek. 
 
Takže letos máme byt vyzdobit zlatě?
 
Ano, nejmódnější vánoční ozdoby pro rok 2020 jsou právě ve zlaté. Je to i proto, že kovové povrchy krásně odrážejí světlo svíček i lamp. Vytvářejí kouzelnou atmosféru. Jsou velmi univerzální a dokonale ladí s rustikálním, skandinávským stylem i jemným glamourem s klasickými doplňky.
 
Ale pozor! Dekorace v této barvě by měla mít jednoduchou formu. Při zdobení zlatem doporučuji lehkou umírněnost. Na druhou stranu, jak často říkám, Vánoce jsou svátky hojnosti. Bezpečnou volbou budou zlaté ozdoby posypané třpytkami. Zlaté svícny, tácy, tmavé polštáře v kombinaci se zlatou. Můžete i na štědrovečerní tabuli zvolit módní zlaté příbory. Budou dobrým doplňkem vánočního aranžmá.
 
Co dalšího by podle vás nemělo chybět?
Kromě lamp si pořiďte elegantní svícny s dlouhými svíčkami, skleněné lucerny a papírové lucerny ve tvaru hvězd.  Parapet, krb a stůl můžete vyzdobit světelnými dekoracemi nebo je zavěsit na okna tak, aby potěšila oči rodiny a kolemjdoucích.
 
Vánoční ozdoby v roce 2020 mohou být jednoduché, vkusné i elegantní. V neutrálních odstínech země nebo v tmavých, sytých barvách.  Bez ohledu na to, jaké řešení si vyberete, v interiéru vašeho domova jistě převládne magická a slavnostní atmosféra!
Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také