Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ještě před maturitou zůstala na všechno sama. Dnes se Gabriela věnuje prodeji drahých kovů
vložila 31.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ještě před maturitou zůstala na všechno sama. Dnes se Gabriela věnuje prodeji drahých kovů

Gabrielou Milfortovou se život nemazlil. Vyrůstala v rodině, kde nikdy nebylo peněz nazbyt. A velmi rychle pochopila, že jestli se chce skutečně zajistit, bude lepší jít cestou podnikatele. Aby toho nebylo málo, když byla v pubertě, těžce jí onemocněla maminka, o kterou se musela starat. Když byla ve třeťáku na gymplu, o maminku přišla.

„Tahle zkušenost mě naučila, že člověk vydrží víc, než si myslí. Vždycky jsem měla velkou chuť k životu, takže jsem to zvládla,“ začíná své vyprávění Gabriela. Ač je drobná, zřejmě díky tomu, co prožila, působí nesmírně silně a samostatně.  „Vždycky jsem se pídila po věcech, sama jsem se učila a nebála se jít dopředu,“ objasňuje.

Když zůstala před maturitou sama, žila jen ze sirotčího důchodu a výživného, byť se jí rodina snažila v rámci svých možností pomoci. Gabriela věděla, že jestli chce od života víc, musí se postarat sama. A tak s tím začala. Zašla na živnostenský úřad a založila si živnost. „O zaměstnání jsem ani neuvažovala. U nás v rodině se vždycky pracovalo rukama, ale moc peněz nikdy nebylo. Věděla jsem, že na to musím jinudy než přes zaměstnání,“ vysvětluje dnes Milfortová.

První podnikatelská příležitost k ní přišla přes finanční poradkyni, kterou sama navštěvovala, aby zjistila, jak s penězi nejlépe zacházet. Začala tedy sama pracovat jako finanční poradce a slibovala si, že díky této zkušenosti se skutečně naučí rozumět penězům. „Vydržela jsem u toho šest let, během kterých jsem se od krytí rizik dostávala k investicím, prodeji akcií po telefonu a ke komoditám – investičním diamantům. Odtud byl jen krůček ke drahým kovům, které mě velmi bavily a já si otevřela jeden z prvních e-shopů se zlatem v České republice,“ vypráví dnes Gabriela.

Sólovou dráhu e-shopu před osmi lety vyměnila za spolupráci s dnes největší společností v oboru. Golden Gate  se věnuje prodeji a spoření do investičního zlata a stříbra. Tehdy to byla firma o čtyřech lidech, dnes v ní pracují stovky lidí. Část z nich, včetně tří regionálních kanceláří a několika kontaktních míst, má Gabriela na starosti. „Práce na e-shopu byla někdy opravdu divoká a mě děsila červená čísla. Spolupráce s Golden Gate mi pomohla uklidnit se po krušných časech. Uplatnila jsem tu také svou vášeň k psychologii a marketingu. Postupně jsem ale nabrala silné portfolio klientů, a proto přišlo velké rozhodnutí. Marketing předat lidem s většími zkušenostmi, než mám já a věnovat se jen obchodu. Od té doby vedu tým 90 lidí. Získala jsem finanční nezávislost, jakou si představuji, a hlavně k ní mohu pomoci i lidem kolem mě,“ popisuje Gabriela.

Co by poradila ostatním ženám, které si přejí uspět v podnikání? „I já jsem to chtěla párkrát vzdát a nechat se zaměstnat, ale naštěstí jsem se obklopila úspěšnými lidmi a pochopila jsem, že doba, kdy to nejde, odezní. A že je to tak úplně normální a v pořádku,“ radí dnes Milfortová a na závěr dodává: „Někam si viditelně napište, proč jste s podnikáním začala, abyste se na to mohla podívat, až budete mít chuť se vším seknout. Také je skvělé mít někoho, kdo s vámi bude vaší podnikatelskou cestu sdílet a komu se můžete vybrečet na rameni. A první dva roky hlavně nic nehodnoťte a makejte, všechno má svůj čas.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také