O ženách, které dělají to, co milují
Jejím posláním je architektura vnějšího i vnitřního světa člověka. Feng Shui změnilo Ivě život
vložila 18.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jejím posláním je architektura vnějšího i vnitřního světa člověka. Feng Shui změnilo Ivě život

Ačkoliv původní profese, které se Iva Matyášová věnovala, byla v oblasti realit, brzy zjistila, že toto není směr, ve kterém chce pokračovat. Osud tomu chtěl, že zůstala sama se třemi dětmi a byla nucena řešit bydlení i to, jak bude její život vypadat dál. A tak se postupně dostala k Feng Shui, které ji hodně ovlivnilo do budoucna.  

K podnikání se dostala díky bydlení i osobním příběhům

Metodě Feng Shui se Iva věnuje už 15 let a za tu dobu ušla velký kus cesty. Sama přiznává, že tento typ podnikání si ji našel skrze původní práci, bydlení i osobní příběhy. „Když jsem ovdověla a zůstala sama s nezletilými dětmi, musela jsem vyřešit bydlení. Mým záměrem bylo vyměnit dvoupokojový byt a velkou zahradu s chatou za městem, kterou jsem dostala od rodičů, za vysněný rodinný dům. V té době jsem se dozvěděla o Feng Shui a navštívila přednášku, která mě nadchla,“ popisuje začátky svého podnikání Iva.

Protože je Feng Shui architekturou nejen vnějšího, ale především vnitřního světa člověka, pochopila jsem souvislosti mezi osobními prožitky a vlastním potenciálem, který jsem postupně odkrývala a rozvíjela,“ dodává. Postupně se tomuto oboru začala věnovat, navštívila řadu přednášek a kurzů u českých i zahraničních lektorů, bioarchitektů a dalších odborníků. Získala nové obzory a cenné zkušenosti - jak osobní, tak profesní. „Nyní s odstupem času vidím smysl a dary za svou odvahu, vytrvalost a pracovitost,“ pokračuje s nadšením Iva.

Královské Feng Shui

Ivino podnikání spočívá v harmonizaci a návrzích osobních, komerčních prostor a zahrad. „Zaměřuji se také na rekonstrukce a hrubé stavby, na prevenci tvoření ještě před návrhem projektu, spolupodílení nebo úpravy v projektech, jakékoliv nežádoucí situace ve stávajícím bydlení či v životě. Nález geopatogenních zón a jejich transformace je nedílnou součástí mé práce. Dále provádím energetickou očistu prostoru (posvátný obřad) která výsledky Feng Shui zvedá. Věnuji se osobnímu rozvoji, léčebným terapiím, muzikoterapii, přednáším, vedu prožitkové a vzdělávací kurzy pro skupiny i jednotlivce. Má práce je ucelená a zahrnuje prostor, tělo i ducha. Proto nese název Královské Feng Shui,“ popisuje svou pracovní náplň Iva.

Aby toho neměla málo, napsala léčivou knížku pro děti a E-book o Feng Shui pro dospělé. Pravidelně se věnuje psaní článků, spolupracuje s TV, magazíny, točí videa a absolvuje autorská čtení v MŠ, ZŠ a příměstských táborech.

Iva cestuje za svými klienty po celé České a Slovenské republice, a když je potřeba, zavítá také do sousedního Rakouska. Zaměřuje se na podporující barvy, tvary, materiály, proudění energie, estetiku, praktičnost. Z těžkých, tmavých a malých prostor vytváří světlé a vzdušné. Příliš neosobní a chladné prostory mění na vstřícné a útulné. To vše má na člověka významný vliv.

Hlavním impulsem podnikání byla organizace vlastního času pro mé děti a vlastní potřeby. Dalším důvodem byla svoboda, nezávislost, potřeba rozvíjet a smysluplně uplatnit vlastní schopnost. Splnit si své sny, cestovat, dělat, co mě baví, spolupracovat se zajímavými lidmi,“ dodává Iva, kterou její práce baví a velmi naplňuje.

 „Inspiraci pro svou práci sbírám pozorováním přírody, zvířat, lidí, četbou, studováním, vlastním prožíváním, praxí,“ uzavírá Iva.

Foto: archiv Ivy Matyášové

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také