Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kvůli zdravotním potížím přestala užívat antikoncepci. Jana objevila, jak na ochranu bez hormonů
vložila 1.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kvůli zdravotním potížím přestala užívat antikoncepci. Jana objevila, jak na ochranu bez hormonů

Po několikaletém užívání antikoncepce se Jana rozhodla ji vysadit. Psal se rok 2010 a objevily se zdravotní potíže, které souvisely s užíváním hormonů. Začala hledat jiný způsob ochrany a tehdy si vzpomněla na pesar. V té době nebyl v ČR tento druh antikoncepce vůbec k dostání a Janě se podařilo jej sehnat přes kamarádku z Německa. A protože také v jejím okolí byl o pesary zájem, rozhodla se je dovážet a prodávat.

Z vlastní potřeby se zrodil podnikatelský záměr

Nejprve jsem začala online prodejem a po pár letech jsme společně s manželem založili společnost ForLady Pharma s.r.o. a začali je distribuovat také do kamenných lékáren,“ popisuje svou podnikatelskou náplň Jana Musialková Muroňová. Dnes s manželem provozuje malou rodinnou firmu a vyjma toho se snaží o osvětu této nehormonální antikoncepce. „V rámci propagace produktů pořádám vzdělávací semináře na toto téma, navštěvuji lékárny a lékaře a starám se o prezentaci pesarů,“ vysvětluje s tím, že manžel má na starosti skladové hospodářství a účetnictví.

K podnikání ji přivedla osobní potřeba i snaha nabídnout ženám možnost bezpečné a nehormonální ochrany. „Postupem času jsem přicházela na to, že mě zajímají i další témata, která se váží k ženství, jako je cykličnost a menstruace,“ dodává.

Intimní pomůcka jako bezbariérová antikoncepce

Jana vidí v pesaru obrovskou přednost. „Tato intimní pomůcka funguje na principu bariérové antikoncepce. Využívá mechanické překážky, která brání kontaktu spermií s vajíčkem. Je zcela bez rizika a nemá žádné vedlejší účinky na zdraví ženy,“ pokračuje. Poukazuje také na to, že je důležité naučit se jej správně používat a poté se ženy nemusí obávat nechtěného těhotenství.

Pesary se používají v kombinaci s antikoncepčními gely, které jejich účinnost ještě zvyšují. Lze je používat opakovatelně a vydrží až po dobu dvou let. Jsou výhodné jak po finanční stránce, tak po té ekologické,“ pokračuje Jana ve výčtu výhod této nehormální pomůcky, která se jí velmi osvědčila.

Podnikání jí dalo velkou svobodu a možnost organizovat si čas podle svých možností. Nejvíce oceňuje možnost uplatnit kreativitu a skloubit práci s rodinou. „Jsem skřivan, takže vstávám brzy ráno a pracuji převážně ráno a dopoledne. Odpoledne se pak věnuji svému pětiletému synovi,“ pokračuje. Inspirací a motivací jso pro ni úspěšné ženy podnikatelky.

A jaké má Jana plány do budoucna? „V nejbližší době plánujeme distribuci pesarů do kamenných lékáren na Slovensku,“ říká Jana. Jejím životním mottem je: „Za každým mrakem svítí slunce“. Ve volném čase pak miluje horskou turistiku v Beskydech, kde čerpá energii a dobíjí baterky.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také