Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Přírodní kosmetiku vnímá jako běžnou součást života. Hančiny výrobky ocení i vegani
vložila 2.5.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Přírodní kosmetiku vnímá jako běžnou součást života. Hančiny výrobky ocení i vegani

Po studiích jsem začala pracovat ve financích. Jako většina mých vrstevníků z vietnamské komunity jsem byla vedená k tomu, že práce v kanceláři, ideálně v ekonomickém oboru, je ta správná volba," říká Hana Phamová. Samotný obor financí jí však připadal drsný a studený. „Výroba kosmetiky ovšem nebyla mou další volbou, nikdy jsem to neplánovala," vypráví o svém současném podnikání Hanka.

Začátek byl hodně intuitivní. „Viděla jsem kolem sebe, že lidé nemají možnost si pořádně nastudovat složení kosmetiky, a že začali kokosový olej používat ne zcela vhodným způsobem," popisuje. Hanka se tedy začala zabývat vývojem a výrobou přírodní kosmetiky. Veškeré produkty jsou založené na bio kokosovém oleji té nejvyšší kvality. Každý kosmetický výrobek je specifický tím, že je doplněný o další aktivní látky, které jsou nezbytné pro výživu našeho těla. „Cocoes produkty maximálně využívají sílu přírodních látek a snažíme se vyhnout těm syntetickým. Vše je vyrobeno v České republice a kosmetika je vhodná i pro vegany," dodává.

Chceme změnit pohled na přírodní kosmetiku. Nevnímám ji jako alternativu, ale měla by být běžnou součástí našich životů, a to s produkty Cocoes chceme změnit," vysvětluje Hanka, pro níž byla přírodní kosmetika přirozenou součástí života. Často se setkávala s tím, že lidé při nákupu řeší složení potravin a použité suroviny. U kosmetiky se ale na složení dívají málokdy. „Jsem přesvědčená, že je to jednoznačně ovlivněné tím, že nemají možnost si tyto informace dohledat. Na obale je to většinou uvedené v cizím jazyce. Navíc kosmetický průmysl je v tomto směru konzervativní a do změn se nehrne," upřesňuje Hana.

Hanka upozorňuje na to, že mnoho lidí začalo používat kokosový olej úplně na všechno. Zároveň však dodává, že má nejen řadu kladů, ale také zápory. Proto se rozhodla založit svou kosmetickou značku, která bude v mnoha ohledech jiná. „Mou vizí je změnit pohled na přírodní kosmetiku, která může být velmi funkční a zajímavá, a také zvýšit povědomí o české výrobě. Myslím si, že se tady u nás dají dělat skvělé věci," říká . „Další věc, kterou se odlišujeme, je transparentní popis jednotlivých složek. Proto každá složka našeho výrobku obsahuje i srozumitelný popis v češtině," doplňuje.

Nejvíce mě baví vývoj samotných produktů. Na nich je to celé postavené. Navíc jde o kreativní práci a vytváření něčeho, co má smysl," říká. Přiznává však, že začátky nebyly jednoduché. Samotný vývoj produktu byl velmi komplikovaný a trval tři roky. „Pokud vše půjde dobře, chtěla bych ve vývoji pokračovat, protože v kosmetickém oboru je prostor na tvoření inovativních produktů," vysvětluje.

Hanka věnuje práci hodně času, prakticky celé dny, večery i víkendy. Rodina i přátelé jí jsou velkou oporou. Inspiraci hledá všude kolem sebe. „Naše každodenní potřeby ovlivňují kosmetický průmysl. Třeba krém na ruce by nevznikl, pokud by na podzim lidé netrpěli suchou pokožkou. Maska na vlasy by nebyla potřeba, kdyby lidé nezačali tolik cestovat za mořem a sluníčkem, kde jsou vlasy nejvíce namáhané," upřesňuje Hanka.

Do budoucna by vedle vývoje produktů ráda se svou značkou expandovala také do zahraničí. Prioritou ovšem zůstává udržitelnost a zachování kvality. Naší ambicí není být velký korporát se sídlem na prestižním místě, ale aby Cocoes dávalo lidem smysl."

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také