Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Díky manželovi objevila Andrea niche parfémy a novou kamarádku. A s vůní podnikají
vložila 8.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Díky manželovi objevila Andrea niche parfémy a novou kamarádku. A s vůní podnikají

Kosmetika v životě každé ženy hraje důležitou roli. V životě Andrey Hájkové a Hanky Neubertové jednu z nejdůležitějších. Díky své práci očichaly mnoho niche parfémů, vyzkoušely spoustu bio kosmetiky a rozhodly se umožnit to i ostatním ženám.

Začalo to založením e-shopu Myskino.cz a dnes už mají i kamenný obchod v Praze, který nabízí to nejlepší z bio kosmetiky a niche parfémů. Ty se od klasických liší vybranými ingrediencemi, propracovaností, tradicí a jedinečnými příběhy. O každém flakónku můžeme hovořit jako o uměleckém díle. Vymezují se proti hlavnímu proudu a pomáhají člověku vyjádřit, kým ve skutečnosti je.

Práce snů díky muži

Snová práce pro mnoho žen, avšak Hanka s Andreou netušily, že by se mohla stát právě tou jejich. Obě se totiž pracovně pohybovaly spíše v mužských světech. A byl to i muž, který je svedl dohromady. „Můj manžel je podnikavý, důvěřivý a před pár lety se rozhodl jako investor zafinancovat rozjezd distribuce kosmetiky a zastoupení vybraných parfémů,“ vzpomíná Andrea. „Jeho důvěřivost se mu však vymstila a poté, co projekt spolykal mnohem více z našich rodinných prostředků, než byl původně připraven dát, ocitl se v situaci, kdy s ním potřeboval naléhavě pomoci. Já v té době pracovala doma, věnovala jsem se oceňování nemovitostí, jsem stavební inženýrka. Když mě požádal o pomoc, vlastně jsem ani dlouho neváhala, lákalo mě zkusit něco nového, více ženského. A tak jsem byla doslova hozena do vody, začala jsem se zabývat designem e-shopu, účetním systémem, zpracováváním objednávek, marketingem… Naštěstí mi manžel po pár měsících tápání představil Hanku.“ 

Na společné setkání s Andreou si Hanka s radostí vzpomene: „Když jsem poznala Andreu, hned jsme si rozuměly a měla jsem pocit, že se známe celý život. Pro mě to byl návrat ke kořenům. Kosmetiku jsem původně vystudovala, ale celý život jsem se pohybovala v mužském světě elektroniky. Zjistily jsme, že se úžasně doplňujeme a máme stejný názor na vedení Myskino. Sortiment jsme nově sestavily, našly jsme nové značky a se stávajícími, kterým jsme věřily, jsme prohloubily kontakty. E-shop nám najednou nestačil a začaly jsme toužit po kamenném obchodě. Přání se nám docela rychle splnilo a my našly prostor v Praze na Vinohradské.“

Parfémy, které jsou vaší druhou kůží

Jejich doslova voňavá práce se rozjela. Hanka se ujala marketingu, Andrea komunikace se zákazníky a chodu obchodu samotného a začalo objevování nových značek, testování a samozřejmě cestování do míst, odkud kosmetika pochází. Jejich kroky nejčastěji vedou do Francie, která je, co se týče parfumářství a niche parfémů, špičkou ve svém oboru, neboť v této zemi má dlouholetou tradici.

"Vůně ovlivňují naši psychiku. Do těla se k nám nedostávají pouze čichem, ale také přes kůži. V našich niche parfémech, svíčkách i interiérových vůních se nacházejí vybrané přírodní ingredience. "

„U nás v Myskino můžete najít například francouzské parfémy značky Nicolaï. Tuto značku založili roku 1989 Patricia de Nicolaï a její manžel Jean-Louis Michau. Vytváření parfémů bylo do té doby výhradně doménou mužů, jednalo se tedy o velmi revolucionářský a odvážný krok. Patricia de Nicolaï je pravnučkou Pierra Guerlaina, který spolu se svým bratrem Jacquesem přivedl parfumářskou značku Guerlain v první polovině 20. století k celosvětovému úspěchu. Dalšími našimi francouzskými parfémy jsou například Jeroboam či Jardins d’Écrivains. Máme ale i parfémy z jiných částí světa, Austrálii zastupuje extravagantní Naomi Goodsir, Česko novinka Pigmentarium,“ vybírají Hanka s Andreou některé z jejich značek.

"Když sáhnete po niche parfému, máte jistotu, že vaši vůni nebude znát jen tak někdo. Díky její originalitě zaujmete své okolí a budete se cítit jedinečně."

Aby svému sortimentu dobře rozuměly, účastní sepravidelně parfémářských veletrhů, kde se setkávají přímo s majiteli značek a zkouší jejich novinky. Na oplátku je zvou i do České republiky a umožňují zákazníkům osobní setkání s tvůrci kosmetiky.Podobné setkání chystáme na podzim znovu a zároveň máme pozvání na oslavu 30. výročí založení již zmíněné značky Nicolaï, kde vlastně poprvé navštívíme výrobnu parfémů,“ těší se už teď Hanka s Andreou. 

"Obecně platí, že parfém nanášíme na oblasti, kde nám pulzuje krev a parfém se tak lépe uvolňuje do okolí. Na krk a zápěstí. Coco Chanel se ale například nechala slyšet, že žena by se měla navonět na ta místa, kde si přeje být líbána."

 

Doporučení Hanky a Andrey na podzimní vůně

Na podzim mají lidé tendenci sáhnout po parfémech, které jsou svou povahou a složením „hřejivé“. Dámy volí parfémy sladší a rafinované, pánové pak dřevitější a s nádechem kůže. Už nyní je možné předpovídat, že mezi našimi nejprodávanějšími parfémy v dalších několika měsících budou například Baïkal Leather Intense od Nicolaï, kde je právě kožený aspekt parfému vytvořen smícháním dvou dřevitých tónů: esence borovice a esence guajakového dřeva; a Vanille Paradoxe, smyslná kombinace vůně bourbonských růží, které obklopovaly pole s vanilkou na ostrově Réunion v Indickém oceánu. Vyzkoušejte!

   

 

Foto: archiv Myskino

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také