Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Wellness móda může být sexy. Irina s dcerou společně vyrábí relaxační oblečení
vložila 21.2.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Wellness móda může být sexy. Irina s dcerou společně vyrábí relaxační oblečení

Irina Alferovičová vždy toužila po vlastním projektu, který by byl spojený s krásou a ženstvím. Šití ji bavilo a navíc byla nesmírně kreativní, takže podnikatelský záměr se začal velmi rychle rýsovat. Společně s dcerou Marijí se vzdaly stabilního zaměstnání a rozhodly se podnikat. Vybudovaly vlastní značku MaryBerry, která zkrášluje ženy a pomáhá jim najít si čas na sebe a svou relaxaci. V čem jsou jiné?

Než se Irina pustila do podnikání s oděvy, působila jako překladatelka, návrhářka, učitelka – lektorka, a především prodávala reklamní plochu na informačních panelech v hotelech, což byl start-up, který vedla 5 let. Ostatně překládání i obchodu se věnuje dodnes. Jejím snem však bylo mít svůj vlastní projekt. „K úspěšnému byznysu mi chyběly organizační schopnosti. Proto jsem požádala dceru a nabídla jí, že bychom mohly pracovat spolu. Každá máme svou část práce, takže se vzájemně nekřížíme a tvůrčí nápady řešíme dohromady,“ popisuje Irina svůj záměr.

Obě ženy dnes vyrábí Home a SPA oblečení, ve kterém se dobře relaxuje jak doma, tak ve wellness. „Nabízíme hlavně speciální dámské župánky, které využijete do sauny, k bazénu, nebo jen tak na domácí nošení. Mají neobvyklý střih, takže připomínají spíše wellness šaty,“ popisuje Irina oblečení, které v její kolekci najdete. Vyjma županů vyrábí kosmetické čelenky, turbany na vlasy a nově i saunové kilty pro muže. „V plánu máme také masky na spaní, dlouhé luxusní župany, kimona a další věci, které vám zpříjemní odpočinek,“ dodává.

Používáme pouze kvalitní přírodní materiály a všechny výrobky šijeme v Čechách,“ vysvětluje hlavní benefity Irina. Dodává, že jejich zboží je originál, který nikde jinde nekoupíte, ani v zahraničí. A přestože nabídka saunových kiltů je na trhu poměrně pestrá, většinou je kladen důraz na funkčnost. Irina s dcerou však dbají na to, aby jejich modely nejen plnily svůj účel, ale také zkrášlovaly. „Chceme, aby se v našich doplňcích muži i ženy cítili luxusně a krásně, těšili se na odpočinek a dopřávali si jej co nejčastěji,“ dodává s úsměvem.

Obě ženy rozjely podnikání ve velkém od samého začátku. „Přemýšlely jsme, se kterou českou značkou bychom chtěly spolupracovat a shodly jsme se na Manufaktuře. Dělají spoustu skvělých kosmeticích přípravků a líbil se nám jejich koncept domácích lázní,“ říká. Rozhodly se, že pro ně navrhnou župan a čelenku v jejich barvách. Nyní můžete bílo-šedé puntíkaté modely spatřit ve všech obchodech Manufaktury včetně e-shopu. Irina dodává, že tato zakázka pro ně byla obrovská zkušenost, za kterou jsou nesmírně vděčné.

Co ji na podnikání nejvíce baví? „Určitě tvůrčí práce. Miluju ten proces, jak dochází k realizaci nápadu. Jednou to máte v hlavě, a pak se váš obrázek zhmotní v dílo a dělá radost těm, kteří to nosí. Vidět spokojené zákazníky, jak jim to v našich věcech sluší, to je to největší potěšení,“ říká Irina s dojetím.

Značka MaryBerry má dnes vlastní webové stránky a povedlo se jim navázat spolupráci s dalšími wellness e-shopy. Zákazníci mohou jejich výrobky obdivovat také v Praze na Vinohradské ulici v designovém obchodě CVRK. „Už nejsme pouze „online“ a plánujeme objevit se i v dalších obchodech,“ uzavírá Irina.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také