Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Bývalá záchranářka ve volném čase vyrábí luxusní svíčky. V podnikání se chce hlavně lišit
vložila 6.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Bývalá záchranářka ve volném čase vyrábí luxusní svíčky. V podnikání se chce hlavně lišit

Na začátku byla Janina záliba a vášeň pro tvoření vlastníma rukama. Právě ta dala vzniknout myšlence o ryze české značce ručně dělaných svíček. S realizací začínala v roce 2015 jako OSVČ, koníček se ale brzy „utrhl ze řetězu“ a od roku 2016 je z KETT'S CANDLES regulérní byznys. Zároveň Jana stále zůstává ve své původní práci. Začínala jako záchranářka, dnes je manažerkou kvality a systémů řízení záchranné služby Kraje Vysočina.

Jana Kettnerová a její luxusní svíčky KETT'S CANDLES

Na svíčkách, které jsou jejím hlavním prodejním artiklem, si Jana dává opravdu záležet. „Naše luxusní svíčky jsou v českém skle a mají dřevěný knot, který krásně praská jako polínka v krbu. Při výrobě používáme výhradně 100% EKO sojový vosk bez geneticky modifikovaných složek a vonné oleje bez ftalátů určené přímo pro přírodní druhy vosků,“ popisuje Jana Kettnerová, které se podařilo povýšit svíčku takřka na designový skvost. Kromě klasických svíček má pak v sortimentu i dekorativní skleněné poklopy, vonné vosky, nerezové aromalampy a dárkové sady. Všechny výrobky přitom hrají barvami. „Barvy jsou naše cesta, jak odlišit naše výrobky od všeho, co je na českém trhu dostupné,“ doplňuje podnikatelka.

V sortimentu najdete svíčky i dekorativní skleněné poklopy

Za úspěchem v podnikání podle ní stojí tvrdá a hlavně každodenní práce, poctivost vůči zákazníkům a důraz na detail. „Pro mne je opravdu čest, pokud si zákazník koupí naše zboží a vážím si toho, že své vydělané peníze dá za náš výrobek. Proto cítím velký závazek k tomu, že zboží musí být perfektní a servis také,“ vypráví Kettnerová. V podnikání je podle ní důležitá i vytrvalost, trpělivost, odvaha, pevné nervy a taky podpora od rodiny a nejbližších. Vzhledem k tomu, že k podnikání stále pracuje, jinak by to ani nešlo. „Mé dny jsou velmi hektické, ale přitom spokojené. Je to moje volba. Ten shon mi nevadí, protože na konci vidím výsledek, který jsem si vysnila,“ doplňuje podnikatelka.

Na podnikání Janu nejvíc baví kreativní práce na výrobcích a jejich propagace. „Když něco vzniká přesně podle vašich plánů, je to nesmírně vzrušující, zvlášť když je na konci vaše zhmotněná idea. Samozřejmě ale musíte přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí, i když jsou chybná. Ale chybami se člověk učí, takže je třeba se poučit, zvednout a pokračovat dál,“ vysvětluje Jana.

Za každou svíčkou je i práce českého skláře

Nejúspěšnější byl pro její byznys zatím podzim roku 2017. Produkt se jí podařilo dostat do luxusních lifestyle časopisů, včetně těch pánských. Jana si totiž zakládá na tom, že si u ní vyberou i muži, a objednávky od nich ji v tom utvrzují.

I když by se během jejího podnikání nějaké slabší momenty našly, nikdy s ním nechtěla vyloženě seknout. „Ať přede mnou stál jakkoliv obtížný moment, vždy se našlo řešení. Jen je třeba vydržet a obtíže překonat,“ radí Kettnerová. Do budoucna by byla ráda, aby bylo její podnikání i nadále úspěšné a časem by chtěla i vlastní prostory, „Mou hlavní vizí je zvládnutý růst, který přinese nové příležitosti a výzvy. Chci, aby pro mě podnikání i nadále bylo zdrojem inspirace, motorem dalšího rozvoje a přinášelo mi i nadále uspokojení,“ uzavírá Jana Kettnerová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také